beton architektoniczny

Nietypowe urządzanie mieszkań

W architekturze, podobnie jak we wszystkich innych dziedzinach, pojawiają się okresowe trendy, które wyznaczają zasady stylizowana wnętrz przez kilka sezonów. Oczywiście nie trzeba się temu poddawać i można swój dom w taki sposób, w jaki tylko się nam to zamarzy. Do wyboru jest wiele różnych stylów, od rustykalnego, przez kolonialny, aż po ten modernistyczny.

W ostatnich latach da się jednak bez trudu zauważyć, że popularność zyskały pomieszczenia o surowym, prostym wyglądzie, w których przeplatają się wzajemnie nieco cieplejsze motywy drewniane z surowością kamienia. Można śmiało nazwać tę tendencję stylem skandynawskim. Nietrudno odgadnąć jej pochodzenie. Domy usytuowane na północy Europy wyróżnia właśnie takie surowe piękno i wysoka funkcjonalność.
Cechą charakterystyczną jest wykorzystanie materiałów, które pozornie kiepsko komponują się z urządzaniem wnętrz. Przykładem może być chociażby beton architektoniczny. Pozornie to szara, typowo użytkowa bryła, o której można powiedzieć wszystko tylko nie to, że jest piękna. Tymczasem w odpowiednich rękach beton zamienia się w niezwykle plastyczne tworzywo. Świetnie nadaje się między innymi jako surowiec na blaty kuchenne. Jest wytrzymały, nie nagrzewa się, łatwo go utrzymać w czystości i naprawdę przyciąga wzrok. Z betonu można także wylać podłogę w łazience.
W tej opcji warto jednak położyć na niego jakiś kontrastowy, cieplejszy materiał, na przykład skórki zwierzęce. Opcji do wyboru jest wiele i wszystko zależy od pomysłowości właścicieli mieszkania i dostępności fachowców w okolicy. Styl skandynawski jest na tyle uniwersalny, że nic nie wskazuje na rychły koniec jego panowania. Można więc śmiało urządzić wnętrza zgodnie z jego wytycznymi, gdyż będą nie tylko funkcjonalne, ale i miłe dla oka. Da się więc w łatwy sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.

Styl skandynawski jest dowodem na to, że nawet bardzo nowoczesne trendy mogą świetnie sprawdzać się poza przestrzenią publiczną. Trzeba jedynie dać im szanse na pokazanie swojego potencjału.