Niekonwencjonalne metody leczenia

 

Już w starożytnym Egipcie doceniano jak pożytecznymi organizmami są pijawki. Stosowano je bowiem przykładając do ludzkiej skóry i pijawki miały za zadanie oczyszczać krew chorego. Przez tak wiele wieków w tej kwestii nic się jednak nie zmieniło. Nowoczesna medycyna przywraca do łask leczenie z użyciem pijawek i jest ono coraz częściej wdrażane w przypadku leczenia różnych dolegliwości. 

Leczenie z użyciem pijawek

leczenie pijawkami warszawaMimo tego, że pijawki nie są organizmami zbyt lubianymi przez ludzi to jednak są bardzo pożyteczne. Zawierają w sobie bardzo cenne związki chemiczne, które działają pozytywnie na nasz organizm. Związki te są szczególnie cenne w przypadku leczenia różnych chorób krążenia. Działają bowiem przeciwzakrzepowo oraz antykoagulacyjnie. Leczenie z użyciem pijawek znane jest w naszym kraju pod nazwą hiduroterapii. Jeśli więc spotkają się Państwo z tą nazwą to trzeba mieć na uwadze, że jest to metoda oparta właśnie o leczenie z użyciem organizmów jakimi są pijawki. Organizmy te bardzo skutecznie leczą takie dolegliwości jak żylaki czy pękające naczynka, które tworzą tzw „pajączki”. Dodatkowo pijawki wspomagają leczenie chorób nerek, wątroby czy serca. Regulują również ciśnienie krwi oraz pomagają przy bólach głowy i migrenach o nasilonym charakterze. Jeśli chodzi o leczenie pijawkami – Warszawa jest miastem gdzie znajdziemy dość sporo punktów gdzie możemy się takim zabiegom poddać. Z całą pewnością nie będziemy swojej decyzji żałować ponieważ pijawki naprawdę potrafią zdziałać cuda.

Ogólnie rzecz biorąc leczenie z wykorzystaniem pijawek zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Duża liczba lekarzy przekonuje się do tej starożytnej metody leczenia. Te małe organizmy bardzo sprawnie potrafią wspomóc nasze leczenie. Dodatkowo ich przykładanie do naszej skóry spowoduje podniesienie naszej odporności ponieważ wzrośnie liczba białych krwinek.