Najlepszy aparat do bezdechu sennego

Osoby, które mają podejrzenie bezdechu sennego, bądź mają zdiagnozowany OBS, zapewne słyszały o aparatach na bezdech. Początkowo wizja spania w takim aparacie może być dla nas nieciekawa, jednakże metoda ta może być dla nas bardzo skuteczna i sprawić, że zaczniemy spać znacznie lepiej, bez ciągłego budzenia się, natomiast rano będziemy wyspani. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na aparat do bezdechu sennego i kiedy będzie pomocny?

Korzyści ze stosowania aparatu do bezdechu sennego

aparat do bezdechu sennego cpapW przypadkach, kiedy stosowanie aparatu do bezdechu będzie konieczne, zostanie ono zalecone przez lekarza specjalisty. W takim wypadku warto wypożyczyć sprzęt w celu wykonania miareczkowania. Jest to inaczej wstępne ustawienie ciśnień w aparacie, aby lekarz mógł zalecić najbardziej optymalne parametry. Dobrym wyborem jest wysokiej jakości aparat do bezdechu sennego cpap. Sprzęt tego typu można zarówno wypożyczyć, jak i kupić. Ustawienie parametrów nie jest możliwe nawet w przypadku badania polisomnograficznego, dlatego tak ważne jest ustalenie go na drodze prób na sprzęcie CPAP. Tyczy się to również aparatów automatycznych. Choć ustawiają one ciśnienie samodzielnie, należy w odpowiedni sposób oznaczyć przedział ciśnień, w zakresie których aparat CPAP będzie mógł pracować. W przypadku osób, które chcą się przekonać do zakupu, pierwszym testem może być wynajęcie aparatu. W przypadku osób, które odczują różnicę po spędzeniu nocy w urządzeniu, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę zakup.

Dostępny na rynku aparat do bezdechu sennego pozwala na znaczne poprawienie jakości snu. Należy pamiętać, iż pierwsze noce z użyciem takiego aparatu może być dla wielu osób bardzo trudne. W niektórych przypadkach potrzeba będzie czasu, aby odczuć korzyści z użytkowania sprzętu. Warto jednak wiedzieć, że długotrwałe stosowanie aparatu CPAP będzie przekładało się na znacznie lepszą jakość snu i docelowo na przekłada się na samopoczucie.