misa tybetańska

Najlepsze misy do medytacji

Medytacja pozwala nam się skupić i odprężyć. Dlatego bardzo wiele osób decyduje się na korzystanie z zajęć medytacji. Czasem takie osoby praktykują ją także samemu we własnym domu. Tak naprawdę nie jest potrzebna do tego duża przestrzeń, ani specjalistyczny sprzęt. Ten jest jednak jak najbardziej dla nas dostępny.

Polecane misy do medytacji

misa tybetańska Do prowadzenia medytacji w skuteczny sposób zazwyczaj potrzebujemy kawałka podłogi, na którym moglibyśmy usiąść, a także skupienia. Każdy osiąga stan skupienia na wiele różnych sposobów. Jednym z bardziej popularnych typów uzyskania tego stanu jest cisza. Niemniej jednak możemy także spróbować tego poprzez słuchanie muzyki. Ważne jest, aby dźwięki były wydobywane w sposób jednostajny i powtarzalny. Tego typu odgłosy również sprzyjają różnego rodzaju odprężeniu. Warto jest to w związku z tym uzyskać poprzez różnego rodzaju naczynia. Na rynku dostępne są przykładowo metalowe misy tybetańskie. Konieczne jest po ich zakupie regularne wykorzystywanie. To właśnie dzięki nim możliwe jest uzyskiwanie relaksujących dźwięków. Każda oryginalna misa do medytacji dzięki swojej wielkości oraz grubości ścianek naczynia jest w stanie wydobywać zupełnie inny dźwięk. To z kolei sprzyja naszym doznaniom podczas całego seansu medytacji. Bardzo ważne jest jednak, abyśmy dokładnie dokonali weryfikacji jakości misy, którą zdecydujemy się wybrać.

Może się bowiem okazać, że niektóre z nich nie będą w stanie nam posłużyć do tego celu, gdyż będą zawierały różnego rodzaju elementy, które nie będą sprzyjały naszemu odprężeniu. Bardzo często posiadać one mogą również podrabianą konstrukcję, co nie będzie sprawiało, że wydobywane dźwięki będą w całości czyste. Z tego też względu niezbędne wydaje się sprawdzenie tego faktu.