Meble metalowe, biurowe, sklepowe

Meble metalowe to rodzaj mebli które są wykonane z metalu. Znacznie różnią się od mebli wykonanych z innych materiałów.

meble-metaloweMetal jest materiałem bardzo odpornym i wytrzymałym dzięki czemu taki rodzaj mebli może być stosowany w ciężkich warunkach, w których inne by uległy szybkiemu zniszczeniu. Przykładem takich mebli mogą być meble do szatni. Często spotykane w szkołach czy fabrykach. W takich miejscach są wysoce narażone na nieodpowiednie warunki i złe traktowanie przez użytkowników. Mimo tego są wytrzymałe. Jeżeli producent mebli metalowych dokonał odpowiedniego zabezpieczenia ich przed korozją, mogą być również używane w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Meble tego rodzaju nie muszą mieć grubych ścianek, więc we wnętrzu na przykład szafy na mapy jest maksymalnie dużo miejsca.

Meble takie charakteryzują się również wysokim poziomem ochrony przed kradzieżą. Jeżeli na przykład metalowe szafki w szatni posiadają dobre zamki, są bardzo trudne do otworzenia bez klucza. Istnieją również modele ognioodporne, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy, dla przykładu akt pracowniczych. Ale bezpieczeństwo to nie wszystko. Metal jest materiałem wysoce podatnym na lakierowanie. Dzięki czemu metalowe meble oprócz wyżej wymienionych zalet mogą mieć odpowiadający zamawiającemu kolor i dzięki temu cieszyć oko.

Meble metalowe mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie.

Używa się ich między innymi w szkołach, obiektach przemysłowych, obiektach sportowych oraz w archiwach do przechowywania dokumentów.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na jakość wykonania mebli metalowych. Bardzo ważne by różnego rodzaju drzwiczki chodziły lekko i nie skrzypiały. Ważne jest również by firma u której dokonujemy zakupu oferowała gwarancje i serwis mebli. Dzięki temu będziemy używać mebli bez problemów przez długi okres.

Źródło: http://meblestalowe.pl/szafy_na_mapy.html

.