Luksus, na jaki pozwala nam rozwój technologii.

Każdy nowy produkt pojawiający się na rynku, musi przekonać nas do swojego istnienia, jak również i zachwycić nas swoją funkcjonalnością.

Jednakże pojawienie się technologii led długo nie musiało podejmować się takich starań. Ponieważ produkty, jakie trafiły do sklepów, a co za tym idzie opinie, jakie krążyły na ich temat w bardzo krótkim czasie zainteresowały osoby poszukujące innowacyjnych rozwiązań, jak również i firmy, które zajmują się oświetleniem. Początkowo furorę robiły rozwiązania o nazwie lampa led, czyli przybliżając były to żarówki, które cechowały się takim gwintem jak te wykorzystywane dotychczas, jednakże cieszące się o wiele mniejszym poborem prądu podczas działania, jak również i o wiele dłuższa żywotnością.

Dla niektórych fakt ten był wręcz niepojęty, dlatego też niezbędne było udzielanie gwarancji na każdą zakupioną żarówkę ledową. Tylko to skłoniło klientów do inwestycji i zakupu. Ponieważ cena ww. rozwiązania była dość znaczna. Jednakże z biegiem czasu poziomy naszej akceptacji, jak również i cenowe zaczęły się wyrównywać. Kolejnym z rozwiązań, jakie ogarnęło nasz rynek, okazały się tak zwane oprawy sufitowe led, które z żarówkami led tworzyły idealną całość, możliwą do zastosowania w każdym miejscu. Jednakże prawdziwą furorę zrobiła taśma LED 12V. Czyli jak sama nazwa wskazuje taśma z zamontowanymi diodami, jak również i elementami wypełniającymi i tworzącymi jedną całość, czyli zasilaczem i złączką.

Taki zestaw wystarcza by móc zamontować powyższą taśmę gdzie tylko duża zapragnie. Ponieważ jak sama nazwa wskazuje, jest to rozwiązanie, które z jednej strony cechuje się powierzchnią przylepną, możliwą do zamocowania w każdym miejscu. Najbardziej popularne zaś to powierzchnie pod szafkami, w obrębie obrazów, na półkach, w szafkach, przy sufitach itd. Zastosowań jest na prawdę wiele, trzeba tylko się im poddać, a co za tym idzie, samemu przekonać się jak łatwe i przyjemne w montażu są taśmy led. Będące nieodłącznym elementem nowoczesnych aranżacji.