Lampy LED

Lampka biurkowa – jak wybrać?

Wybór odpowiedniego oświetlenia do pokoju to nie lada wyzwanie. Wiele osóļ zwraca uwagę tylko na wygląd lampki, dbając o to, aby pasowała ona do ogólnego wystroju wnętrza. To spory błąd, ponieważ podstawową cechą takiej lampki powinna być jej funkcjonalność Jakie cechy powinna posiadać dobra lampka biurowa?

Istnieje wiele rodzajów lamp: lampy led, sufitowe, podłogowe, biurkowe. Warto znaleźć takie, które nie tylko odpowiadają nam pod względem wizualnym, ale również pozwolą odpowiednio eksponować pomieszczenie i faktycznie je oświetlać. O ile jednak w przypadku lamp ściennych czy sufitowych ważny jest klosz, tak w przypadku lampki biurkowe istotne są nieco inne parametry. Lampka biurkowa przede wszystkim nie może być ciężka – ze względu na jej niewielkie wymiary powinna dawać możliwość dowolnego ustawiania jej nie tylko na biurku, ale również na szafce czy innej niewielkiej powierzchni. Lampka powinna posiadać odpowiednio długi kable z klasyczną wtyczką. Kolejnym ważnym parametrem jest materiał obudowy. Wiele tańszych lampek stworzona jest z materiałów sztucznych takich jak PCV czy plastik, posiadają jednak również elementy szklane czy metalowe. Tutaj dowolność jest naprawdę duża – warto jednak pamiętać, że lampka powinna pasować do wystroju pomieszczenia. Lampa biurkowa powinna również posiadać odpowiednio dobrany klosz lub głowicę, umożliwiająca jej poruszanie, szczególnie jeśli jest ona wykonana z nieprzeźroczystego materiału. W przypadku lampek o szklanym kloszu warto zwrócić uwagę jakiego koloru jest szkło – powinno być ono nieprzezroczyste, mleczne w kolorze beżu, złamanej bieli, również kolor kości słoniowej jest dopuszczalny. Nie zaleca się kloszów w kolorze czystej bieli, gdyż rozproszone światło będzie utrudniało czytanie i najzwyczajniej będzie męczyć oczy.

Miejsce, gdzie znajdziemy lampki biurowe to przede wszystkim sklep z lampami – powinny się one znajdować w każdym większym mieście, również hipermarketach. Ich ceny są zróżnicowane i mogą wahać się do 30 do ponad 100 złotych za sztukę.