Kupno bawełnianej pościeli

Po ostatnim praniu zauważyłam, że śpimy z mężem w jednej pościeli już dłuższy czas. Dziesiątki prań pozostawiły ślad na materiale, który lata świetności miał już dawno za dobą. Był sprany, a w wielu miejscach zaczynał się już przecierać. Postanowiłam, że czas najwyższy aby kupić nową pościel. Starą poszwę wyrzuciłam, a na drugi dzień wybrałam się do sklepu na poszukiwania.

W bawełnianej pościeli najlepiej się śpi 

Pościel bawełniana 140x200W sklepie był szeroki wybór pościeli różnego rodzaju. Od satynowych po aksamitne, a także pościel z kory. Ja jestem jednak tradycjonalistką. Uważam, że bawełniana pościel jest najlepsza. Lekarze alergolodzy zgodnie twierdzą, że bawełna jest najbezpieczniejsza dla zdrowia. Bawełna jest hipoalergiczna i najzdrowsza dla skóry człowieka. Taka pościel jest przewiewna i nadaje się na każdą porę roku. W sklepie od razu skierowałam się na dział z pościelą bawełnianą. Zaczepiłam sprzedawczynię i powiedziałam, że interesuje mnie pościel bawełniana 140×200. Od razu pokazała mi kilka wzorów. Wybrałam oczywiście takie, które były zrobione w całości z bawełny, a nie tylko posiadały jej domieszkę. Przed zakupem sprawdziłam jaka jest w dotyku ta pościel. Rzeczywiście była bardzo gładka i delikatna. Można więc było mieć pewność, że bawełna jest wysokiej jakości. Wybrałam od razu dwa komplety wraz z prześcieradłami i poszewkami na poduszkę. 

W domu od razu założyłam nową pościel. Muszę przyznać, że prezentowała się bardzo ładnie. Od razu było widać, że jest nowa i czysta, a nie sprana jak jej poprzedniczka. Zupełnie inaczej spało się pod taką pościelą. A po pierwszym praniu od razu zobaczyłam różnicę. Pościel bardzo szybko wyschła i z łatwością dało się ją uprasować. Jestem bardzo zadowolona z zakupu nowej pościeli do mojego łóżka.