świecąca kostka brukowa

Kostka nie musi być nudna

Idąc po chodnikach widzimy szarości, ewentualnie czerwień. W zasadzie nic specjalnego. Niejednokrotnie chodniki, które spotkamy w miastach, czy mniejszych miejscowościach są nie równe. Czasem nawet brakuje chodnika i musimy przedzierać się przez piach lub błoto.

Świecąca kostka brukowa ożywi Twój ogród

 

Czyż nie jest to frapujące? Oczywiście w wielu przypadkach nie mamy na to większego wpływu, nawet, jeśli składamy wniosek o naprawdę, gdyż decydują o tym inne osoby, ale jeśli mówimy o własnym podwórku, w zasadzie nie musimy nikogo pytać o zdanie, oczywiście pod warunkiem, że nie chodzi o część podwórka, która jest w teorii tylko naszą częścią, a chodzi oczywiście o wjazd.

świecąca kostka brukowaW przypadku takich obszarów konieczna jest zgoda urzędnika. Skupmy się jednak na podwórku, czyli naszej, własnej części, o której możemy decydować, chociaż tez nie zawsze, bo jeśli mamy stare drzewo lub chcemy dobudować kawałek domu też musimy prosić o zgodę. Jednak w momencie, gdy zamiast zwykłej trawy, piasku, żużlu, czy innego materiału, chcemy mieć piękne otoczenie, jak również dojść do domu możemy samodzielnie podjąć decyzję i rozpocząć prace, oczywiście, jeśli nie mamy takich umiejętności możemy poprosić kogoś innego lub zatrudnić ekipę, która zajmie się tym tematem. Najczęściej wybieranym materiałem jest oczywiście kostka brukowa. Tylko niektórzy wylewają beton. Oczywiście beton jest dużo gorszy, bo psuje się pod wpływem wody, czy mrozu. Natomiast kostka jest bardziej wytrzymała, a co najważniejsze również bezpieczna, w przeciwieństwo do płytek. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które jest ostatnio dość popularne jest świecąca kostka brukowa. Chociaż od razu myślimy, że chodzi o jakieś świecące elementy, np. gwiazdki, czy inne dziwne rzeczy, tak naprawdę chodzi o to, że w kostce są zamontowane baterie słoneczne lub inny materiał, który świeci wieczorami. Nie tylko oświetla nam całą drogę i daje mnóstwo światła, co po prostu wskazuje nam, gdzie jest Kosta i jaka jest droga do domu, czy do wyjścia poza posesję. To naprawdę istotne, jeśli mówimy o zaciemnionych podwórzach z małym dopływem światła.