Korzyści z picia herbaty ziołowej

Żyjemy w czasach stałego pośpiechu, stresu i napięcia. Wiele osób nie ma czasu na relaks, a brak odpowiedniego odpoczynku skutkuje przewlekłym zmęczeniem, brakiem energii i problemami ze snem. Bezsenność może być przyczyną obniżonej wytrzymałości psychicznej, zaburzeń koncentracji i spowolnienia metabolizmu, dlatego jak najszybciej trzeba wyregulować pracę organizmu i zadbać o zdrowie. 

Składniki herbaty na uspokojenie i sen

herbata na uspokojenie i senPrzemęczenie i ciągły stres często skłaniają ludzi do sięgnięcia po suplementy diety czy tabletki nasenne. Są to jednak środki doraźne, które nie likwidują problemu, a tylko go zaogniają i dodatkowo mogą uzależniać. Przed zwróceniem się o radę do lekarza warto wypróbować naturalne metody, które nie zaszkodzą, a mogą pomóc w złagodzeniu i rozwiązaniu dolegliwości. Przykładem takiego rozwiązania może być herbata na uspokojenie i sen, która dzięki zawartości ekstraktów ziołowych i roślinnych korzystnie wpływa na układ nerwowy człowieka. Zioła na sen są znane od setek tysięcy lat i wykazują skuteczne działanie rozluźniające i wyciszające. Najbardziej popularny jest wyciąg z melisy, który pomaga w stanach napięcia nerwowego i ma lekko słodki posmak. Równie skuteczny może okazać się rumianek, który jest bardzo delikatny i uniwersalny, dlatego podawany jest nawet niemowlakom. Działa uspokajająco, ułatwia zasypianie i rozgrzewa, ale też łagodzi bóle brzucha i mdłości. Innym składnikiem wspomagającym sen i relaks jest kozłek lekarski, czyli waleriana. Zawarte w nim substancje mają wpływ na układ nerwowy, dzięki czemu kozłek uspokaja, działa rozkurczowo i przeciwbólowo.

Herbata na uspokojenie może przynieść wiele korzyści dla zdrowia dzięki naturalnym składnikom. Poprzez kompozycję różnych ziół można stworzyć napar dopasowany do indywidualnych potrzeb. Działanie wyciszające wykazują też mięta, koper włoski czy ziele serdecznika. Warto podkreślić, że dla optymalnych efektów należy pić herbatę systematycznie, a przy poważniejszych problemach z bezsennością zgłosić się do lekarza.