kurtka dla psa

Kontrowersje związane z psami

kurtka dla psaTrudno nie lubić zwierząt i nie skusić się na posiadane jakiegoś pod własnym dachem. Mogą to być koty, papugi czy króliki. Wiele osób zalicza się jednak do grupy miłośników psów. Doceniają oni ich lojalność, inteligencję i chęć do zabawy.

Liczba ras psów jest ogromna, a ich poszczególni przedstawiciele wyróżniają się zupełnie odmiennymi cechami charakteru czy wyglądem. Z tego względu każdy może znaleźć psa, który będzie idealnie pasował do jego trybu życia. Amatorzy zimowych szaleństw powinni skusić się na kochające zimno husky.
Posiadacze dużych rodzin, których członkami są także małe dzieci, zapewne pokochają łagodne i mądre labradory. Odnaleźć można także fanów owczarków niemieckich, które są podatne na tresurę, a przez to bardzo posłuszne i wierne. Sporo kontrowersji budzi jednak pewna charakterystyczna psia rodzina.
Mowa tutaj o cieszących się sporą popularnością psach do towarzystwa. To zazwyczaj zwierzęta o dość mikrych rozmiarach. Nadrabiają za to twardym charakterem, inteligencją i dobrym dostosowaniem się do miejskich warunków życia. Ich niewątpliwą zaletą jest także wygląd. Dzięki długiej sierści przypominają nieco pluszowe maskotki. Ten wygląd bywa niekiedy jednak ich przekleństwem. Trudno bowiem traktować poważnie stworzenie, które przypomina biegającego pluszaka. Wiele osób nie potrafi zapanować nad swoimi instynktami i niemalże wychowuje je jak swoje dzieci. Z tym też wiążą się związane z nimi kontrowersje.
Psy do towarzystwa często posiadają więcej gadżetów i jedzą lepszy jakościowo pokarm, niż niejeden człowiek. Ich sprawdzonym przyjacielem jest psi fryzjer, a ponadto nierzadko chodzą na przycinanie i malowanie pazurków, a także korzystają z porad stylistów mody. Widok na ulicy Maltańczyka z kokardką na czubku głowy czy kurtkę dla psa, a nawet w zgodnym z najnowszymi trendami futrzanym kubraczku nie jest niczym niezwykłym.

W takiej sytuacji pada jednak pytanie o granicę pomiędzy opieką nad pupilem a wykorzystywaniem go do roli żywej lalki. Warto więc, jeżeli posiadamy takiego malucha w domu, zastanowić się nad tym jak go traktujemy i czy czasami zbytnia troska nie krzywdzi naszego podopiecznego.