Konopne pasty z CBD

Produkty konopne z kanabidiolem (CBD) można stosować w celach terapeutycznych, jak również profilaktycznie, w ramach zapobiegania nowotworom, nadciśnieniu tętniczemu, chorobie Alzheimera, udarom niedokrwiennym mózgu, a także zawałom.

Ile kosztuje pasta CBD?

prozdrowotne pasty cbdJeżeli chodzi o moc, a co za tym idzie, skuteczność działania, pasty konopne są tym produktem, który może zawierać maksymalne stężenie CBD, czyli aż pięćdziesiąt procent. Co do produktów konopnych, przyjmuje się model, że im więcej tej substancji aktywnej, tym lepiej, bowiem produkty, które zawierają jej kilkadziesiąt procent przeznaczone są do terapii przy poważnych chorobach i schorzeniach. Jednak trzeba też rozumieć, że im więcej kannabidiolu, tym droższy jest dany wyrób, toteż w przypadku past o 50-procentowym stężeniu, koszt jej zakupu może wynieść nieco ponad tysiąc złotych. Nadmienić trzeba również iż są to wyroby bardzo wydajne, toteż stosuje się je w bardzo niewielkich dawkach. Prozdrowotne pasty CBD możemy kupić w sklepach konopnych, tak działających internetowo, jak i stacjonarnie. Z tą jednak różnicą, że w sklepach online wybór jest zawsze bardziej zróżnicowany, a ceny często duże niższe niż u stacjonarnej konkurencji. W sklepach internetowych dostać możemy pasty wielu producentów, a najpopularniejsze są te holenderskie i szwajcarskie. Jeżeli chodzi o pasty, można je nazwać produktem w pełni ekologicznym, albowiem pozyskiwane są z roślin, przy których uprawie nie wykorzystuje się sztucznych nawozów, pestycydów ani herbicydów.

Najlepsze pasty konopne pozyskiwane są metodą nadkrytycznej ekstrakcji CO2, co gwarantuje najbardziej czystą i bogatą w CBD, postać produktu. Pamiętać trzeba jednak, że pasty otrzymywane w innych procesach są również bardzo skuteczne, tyle, że uboższe w kannabidiol.