projektowanie ogrodów

Konkurs na projektowanie ogrodów

Rejon jakim jest śląsk to rejon obfitujący w wiele rodzinnych ogródków działkowych. I nie ma się wcale czemu dziwić. W koło miasta zieleni jak lekarstwo. A każdy chce gdzieś niedaleko od miasta spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu.

Projektowanie ogrodów i konkursy działkowe

projektowanie ogrodów Ogródki działkowe prześcigają się w pomysłach na spędzanie czasu wolnego. Takie kluby działkowca organizują swoje bale i różnego rodzaju konkursy. Na działce moich teściów na przykład co roku odbywa się konkurs na najpiękniejszy ogród. I wszystkie działki biorą w nim udział. Teść wygrał nawet kiedyś taki konkurs. Wygrał co prawda tylko książkę o iglakach, ale sam fakt, że ogłoszono jego działkę najładniejszą sprawił mu wielką radość. Chwalił się później tym przy każdej okazji. Był z siebie naprawdę dumny. Chociaż trzeba przyznać, że była to praca zespołowa bo teściowa miała swój duży udział w aranżacji ogródka. Takie projektowanie ogrodów to jej pasja. Uważam, że zakładanie ogrodów to mogłaby być jej druga praca. Albo powiedzmy taka praca dodatkowa. Na działkach organizowane są także konkursy, które dotyczą zbiorów. Jednak tu sąsiad teściów jest bezkonkurencyjny. Ma po prostu taką rękę do warzyw, a szczególnie do pomidorów, że nawet nie ma sensu z nim konkurować. Co prawda sąsiad naprawdę bardzo dużo czasu i energii poświęca, aby pomidory były takie dorodne.

Na przykład temperatura wody do podlewania musi mieć określoną ilość stopni i nie może być inaczej. Muszą być to stałe godziny podlewania wręcz co do minuty. Pomidor musi mieć także określoną powierzchnię.

Więcej o ogrodach na stronie http://zielonewariacje.pl