Komputer do najnowszych gier

Przez wiele ostatnich miesięcy intensywnie graliśmy razem z chłopakami w jedną z najpopularniejszych na rynku gier strategiczno – przygodowych, więc bardzo ucieszyliśmy się, że w najbliższym czasie planowane jest wypuszczenie drugiej wersji tej gry, która ma zawierać nie tylko nowe postacie, ale też nowe misje i plansze, co powinno jeszcze bardziej ją uatrakcyjnić.

Parametry komputerów do gier strategicznych 

komputer do gier za 4000Początkowa radość nieco się wystudziła u części moich kolegów po tym, jakie wymagania sprzętowe będzie miała gra. Okazało się, że dwójka z nich nie będzie mogła nawet zainstalować tej gry na swoich laptopach. Ja akurat mam w domu nowy komputer do gier za 4000 złotych, więc mnie na szczęście takie problemy nie dotyczą. Okazało się, że wymagania naszej ulubione przygodówki są znacznie mniejsze, niż to co mam w swoim laptopie. Mam o jeden level mocniejszą kartę graficzną i wyraźnie lepszy procesor, nie mówiąc już o najnowszym systemie operacyjnym, więc wszystko co ważne jest spełnione. Nie muszę martwić się też o ilość miejsca na dysku, bo w moim laptopie jest aż jeden terabajt pamięci, więc instalacja tej gry będzie wręcz niezauważalna. Warto było jednak zainwestować w droższy komputer, niż sugerowali mi moi rodzice. Wydałem wprawdzie na niego większość oszczędności, ale teraz jestem dumny ze swojej inwestycji i w pełni rozumiem, że za jakość warto jest zapłacić trochę więcej.

Galopujący postęp technologiczny sprawia, że właściwie z roku na rok komputery w tym samym przedziale cenowym oferują coraz lepsze parametry. Niestety, producenci gier są tego świadomi, więc kolejne odsłony najpopularniejszych na rynku tytułów mają też coraz większe wymagania sprzętowe. Z drugiej strony pozwala to na stałe polepszanie gier i grywalności co jest niewątpliwą zaletą tego kierunku zmian.