Ginekolog, endokrynolog

Kiedy tarczyca choruje

Mówiąc o medycynie, wspomnieć należy, że jest to dział nauki bardzo rozległy, w którym wyodrębniono szereg specjalizacji. Z pewnością każdy wie czym zajmuje się lekarz kardiolog czy ginekolog, w jakim celu stworzona została medycyna pracy czy szkoła rodzenia.

Chora tarczyca – jakie mogą być objawy?

Ginekolog, endokrynologNie wszyscy jednak potrafią powiedzieć, czym zajmuje się endokrynolog łódź. Jest to lekarz, do którego udamy się między innymi wtedy, kiedy mamy problemy z tarczycą. Tarczyca jest jednym z ważniejszych gruczołów w naszym ciele. Odpowiada za wydzielanie hormonów, które warunkują pracę w zasadzie całego organizmu. Kiedy tarczyca zaczyna niedomagać, odczuwa to więc całe nasze ciało. Najczęściej na choroby tarczycy zapadają kobiety z Łodzi. Warto podkreślić, że jeżeli mama lub babcia borykały się z chorą tarczycą, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że również córka zapadnie na którąś z jej chorób. W wielu wypadkach początkiem chorób tarczycy jest także ciąża. Ten wyjątkowy stan organizmu zmienia całe jego funkcjonowanie. Do najczęstszych chorób tarczycy zalicza się nadczynność oraz niedoczynność. W przypadku niedoczynności jednym z pierwszych sygnałów świadczących o tym, że właśnie dzieje się coś złego, jest przybieranie na wadze mimo tego, że nie zmieniliśmy nawyków żywieniowych ani prowadzone dotąd trybu życia. Do tego dochodzi bardzo duże wysuszenie skóry, z którym trudno sobie poradzić. Skóra jest wyschnięta zwłaszcza na łokciach oraz kolanach, a smarowanie jej nawet naprawdę dobrymi środkami na niewiele się zdaje. Zmienia się również cera. Traci ona swój blask, staje się blada, cienka, po prostu brzydka. To samo dzieje się z włosami, które nie lśnią już tak jak kiedyś. Typowe dla niedoczynności tarczycy jest również nieustanne zmęczenie. Nawet wtedy, kiedy uda się nam nieprzerwanie przespać aż osiem godzin w ciągu nocy, nie wstajemy wyspani. Nie mamy ochoty wstawiać z łóżka mimo tego, że za oknem świeci piękne słońce.

Niedoczynność tarczycy wpływa również na pracę układu odpornościowego. osoby chore zaczynają częściej borykać się z różnymi infekcjami.