Kiedy stosuje się przewierty horyzontalne?

Budowa sieci wodnych, energetycznych, światłowodowych i innych nie jest łatwa, ale czasem jest szczególnie utrudniona. O ile budowa ich na otwartym, niezamieszkałym terenie zajmuje mniej czasu i nie wymaga tylu prac, o tyle na innych obszarach potrzebna jest pomoc specjalistów.

Przewierty robione przez fachowców

przewierty horyzontalne ŚląskPrzewierty horyzontalne wykonywane są głęboko pod ziemią, tak by ominąć różne przeszkody. Mogą to być rzeki, tereny zamieszkałe, tory kolejowe, czy na terenie parków krajobrazowych. Chodzi o to by zminimalizować zniszczenia powstałe przy wykonywaniu odwiertów, mogły to być niszczenia budynków, czy terenów zielonych. Jeśli chodzi o przewierty horyzontalne Śląsk jest obszarem na którym są one często wykonywane. Jest to teren silnie zurbanizowany, występują tam też kopalnie, huty, nie wspominając o rzekach, jeziorach, drogach szybkiego ruchu. Bez technologii umożliwiającej przewierty horyzontalne trzeba byłoby wyłączać spore tereny z ruchu, czy dokonywać zniszczeń w infrastrukturze. Zdecydowanie przy takiej skomplikowanej ,,operacji” niezbędna jest pomoc geodetów, specjalistów obsługi maszyn, czy ekspertów od budownictwa. To oni muszą wytyczyć miejsca rozpoczęcia i zakończenia przewiertu, sprawdzić ,,trasę”, zbadać teren pod względem glebowym (czy to teren suchy, podmokły, gliniasty itd.). Wszystko po to, by do prac wybrać dobre wiertnice, które bez problemu przebiją się na drugą stronę i by nie spotkały ekipy nieprzyjemne niespodzianki np. nieuwzględniona przeszkoda.

Przewierty horyzontalne to doskonała opcja kiedy inne opcje wykopów nie wchodzą w grę. Przy budowie gazociągów, wodociągów, czy sieci telekomunikacyjnych na pewno będą niezastąpione. Trzeba tylko wybrać doświadczoną i profesjonalną ekipę, która wie wszystko o przewiertach na Śląsku.