Jakich kosmetyków używać do twarzy?

Mieszkając z rodzicami w małym mieście nigdy nie miałam problemów z cerą. Zaczęły się one dopiero pojawiać po przeprowadzce i z początku całkowicie pogubiłam się w tych wszystkich sposobach na pielęgnacje, które jeszcze dodatkowo pogorszyły mój stan. Dopiero kosmetyki z naturalnych składników pozwoliły mi odzyskać moją dawną cerę.

Zdrowa cera dzięki kosmetykom naturalnym 

kosmetyki naturalne do twarzyPodczas, kiedy moje rówieśniczki borykały się ze wszelkiego rodzaju problemami skórnymi, ja mogłam cieszyć się piękną cerą bez najmniejszych wyprysków. Jedynym jej mankamentem była tendencja do lekkiego pękania naczynek w okresie zimowym, ale poza tym nigdy nie miałam żadnych większych problemów, co niestety zmieniło się wraz z tym, jak przeprowadziłam się do większego miasta na studia. Nie potrafię dokładnie określić, czy wpływ na pogorszony stan cery miały zanieczyszczenia powietrza, czy woda, ale moja skóra na twarzy zaczęła być w coraz gorszym stanie. Zaczęłam kupować różne drogeryjne kosmetyki, które jednak jeszcze wszystko bardziej pogorszyły. Pojawiły się bowiem uczulenia, podrażnienia i zwiększona wysypka. Dopiero kosmetyki naturalne do twarzy zaczęły przynosić rezultaty. Z dnia na dzień moja cera czuła się coraz lepiej. Już po pierwszym przetestowaniu nowych kosmetyków zniknęło uczulenie i uczucie piekącej twarzy, a po tygodniu mogłam wreszcie zauważyć znaczne zmniejszenie się wyprysków.

Zanim wyjechałam do dużego miasta nie interesowałam się zbytnio pielęgnacją twarzy ponieważ do jej zdrowego wyglądu wystarczyła mi woda, delikatne mydło oraz krem nawilżający. Jednakże dzięki kosmetykom naturalnym przekonałam się, że proces pielęgnacji może być naprawdę bardzo przyjemny i wręcz relaksujący dla ciała dlatego zmieniłam wszystkie kosmetyki, jakich używam na naturalne.