grafika na szkle

Jaką wybrać wielobarwną grafikę na szkle okiennym?

Szkło od zawsze było obecne w naszym domu, choć nie każdy zdawał sobie z tego sprawę. Wchodząc do mieszkania czy domu, w którym nigdy wcześniej nie byliśmy zwrócimy uwagę na kolory ścian, wystrój wnętrza, sprzęty elektroniczne, ale mało kto zwrócić uwagę na okna i wielobarwną grafikę na szkle.

Najpiękniej wygląda wielobarwna grafika na szkle.

grafika na szkleMimo, iż są one obecne w każdym domu to nie przyciągają one naszej uwagi, chyba, że są np. do niego przyczepione ozdoby świąteczne, ale nawet wtedy patrzymy na dekoracje, ale nie na samo okno. Wielobarwna grafika na szkle zastępująca fotografie czy obrazy jest zbyt kolorowa by przejść koło niej bez zwracania uwagi, a zabudowy szklane są tak duże, że nie sposób ich nie zauważyć. Poza oknami tylko daszki szklane zamocowane nad balkonem czy tarasem są równie ,,niewidzialne”, bo widzimy je tylko wchodząc do domu (czyli niedługo) lub relaksując się na zewnątrz. Co więc jest z tymi oknami? Przede wszystkimi mamy ich różne typy. Okna ,,tradycyjne” różnią się od okien do montowania na poddaszu. Te pierwsze zwykle można otwierać od góry, lub do boku, na oścież. Dzięki czemu możemy łatwo wywietrzyć pomieszczenie, jak również lekko otworzyć okno w celu mikro wentylacji. Okna na poddaszu można uchylać tylko od góry i od dołu jednocześnie, nie do boku. Mają więc mniej możliwości niż zwykłe okna, a poza tym nie można ich otworzyć w czasie opadów deszczu lub śniegu, bez późniejszego wycierania mokrych plam na podłodze. Inne są okna balkonowe. Są zwykle dwa razy większe niż normalne, dzięki czemu zapewniają dużo więcej światła w pomieszczeniu, co jest zaletą, gdy szybko robi się ciemno, ale jest wadę w lecie, chyba, że mamy zainstalowane żaluzje lub rolety. Ważna jest również oprawa okienna.

Może być zrobiona z PCV, drewniana, aluminiowa lub drewniano- aluminiowa. Drewniane są na pewno eleganckie, ale jesteśmy ograniczeni ich naturalnym kolorem, a PCV może imitować fakturę drewna lub może pozostać np. biała. Warto też jak widać zaprojektować sobie wielobarwną grafikę na szkle.