Jak wybrać firmę szkoleniową?

Czasem szkolenia w firmie może przeprowadzić aktualnie pracująca tam osoba. Zwłaszcza, jeśli chodzi o typowe szkolenie techniczne, czy zaprezentowanie nowej techniki. Czasem jednak potrzebny jest ktoś z zewnątrz. Chodzi głównie o szkolenia związane z obsługą jakiś maszyn, czy też szkolenia z języka lub po prostu szkolenia motywujące. Oczywiście wybór odpowiedniego szkolenia powinien być skonsultowany z pracownikami.

szkolenieTo oni najlepiej wiedzą, czego im brakuje, co chcieliby lepiej poznać i co mogłoby zmienić ich wydajność. Czasem wystarczy szkolenie motywacyjne. Innym razem potrzebne jest bardziej zaawansowane szkolenie. Zanim zdecydujemy o tym, jakie szkolenie w firmie zorganizować, należy wybrać firma. Obecnie na rynku mamy wiele firm przygotowujących szkolenia dla firm, co wbrew pozorom wcale nie ułatwia decyzji. Czy więc należy się kierować przy wyborze takiej firmy? Podobnie jak w każdym innym przypadku liczy się oferowana cena.

Fakt, że szkolenie w jednej firmie kosztuje 3 razy mniej niż w innej, nie oznacza, że ta droższa ma lepszą ofertę, a tańsza tylko odbębnia swoje i nic to nie wnosi w pracę firmy. Czasem również tańsze firmy mają ciekawe oferty, a więc kierowanie się ceną lepiej zepchnąć na drugi tor. Ważne jest to, aby firma byłą skuteczna. Warto więc szukać już sprawdzonych przez znajomych firmy. Jeśli są zadowoleni klienci to warto spróbować. Tutaj odradza się szukanie opinie na forach internetowych. Osoby zadowolone rzadko chwalą firmy, a zwykle tylko niezadowoleni klienci lub po prostu konkurencja neguje ofertę danej firmy szkoleniowej. Istotny jest przede wszystkim kontakt z taką firmą. Jeśli za każdym razem po wysłaniu maila, czy rozmowie telefonicznej dostajemy odpowiedź. Wszystkie dokumenty są wysyłane na czas, to możemy być pewni, że jest to rzetelna firma. Ważne jest również podejście osób pracujących w firmie. Jeśli nie wyglądają zbyt ufnie i bardzo lekceważą swoją pracę to w zasadzie lepiej uciekać i szukać inne firmy konkurencyjnej, która będzie godna zaufania.

Źródła: http://www.seiton.pl.