okno

Jak wybrać dobre okna?

Zepsuły nam się okna i renowacja okien i naprawa okien nie wchodzą w grę. Serwis okien zażądał tyle, że bardziej opłaca nam się kupić nowe okna. Ale jakie wybrać i na co zwrócić uwagę? Pierwsze co powinniśmy wziąć pod uwagę to czy porównujemy okna o tych samych głębokościach zabudowy. Są różne profile (70, 82, 90 mm).

Jak wybierać i na co zwracać uwagę podczas wybierania okien?

oknoWiąże się z tym jaka jest liczba komór i wpływa na właściwości eksploatacyjne okna . Zawsze należy porównać okna o tej samych profilach. Ilość komór w profilu określa wartości cieplne okna. Ważny jest tez parametr „U”. tutaj trzeba zwrócić uwagę na parametr „Ug”, który określa wartości ciepłochronne. Najlepszy współczynnik „Ug”to taki dzięki któremu okna uzyskują doskonałe właściwości ciepłochronne. Najlepsze okna składają się z trzech tafii ciepła. Warto też zwrócić uwagę na wzmocnienia i ochronę przeciwko wiatrowi czy przeciw włamaniowym. Każdy z nas na pewno zwróci uwagę na detale takie jak klamki. No i najważniejszym elementem jest montaż. Funkcjonalne okna źle zamontowane nie spełnią swojej funkcji. Ważne jest aby przed montażem zweryfikować ekipę montażową. Ważne jest też aby zadbać o wentylacje i cyrkulacje powietrza w mieszkaniu. Trzeba zainwestować w montaż nawiewników. Nawiewniki regulują dopływ świeżego powietrza. Pomaga to w lepszym samopoczuciu członków rodziny. Gdy nie ma tego to powietrze jest bardziej wilgotne i jest nie przyjemnie. Okna to najważniejsze elementy w naszym domu, więc nie należy na nich oszczędzać, ale regulacja okien w domu jest bardzo ważna.

Bez tego nawet najlepsze okna nie przeżyją. Po prostu trzeba o nie dbać tak jak wszystko w naszym domu jeśli nie chcemy wydać za dużo pieniędzy. Trzeba też zwrócić uwagę na te wszystkie parametry o których wspomniałem, aby wybrać jak najlepsze okna. Ważna też jest odpowiednia regulacja okien.