Jak sobie radzić z kolkami?

Pojawienie się noworodka na świecie jest przełomowym momentem w życiu każdego rodzica. Od tej pory jego potrzeby będą na pierwszym miejscu. Choć w tym okresie maluch jest mało aktywny, bo głównie śpi i je, to jednak mogą się pojawić pewne komplikacje.

Kiedy pojawia się kolka?

co na kolkę dla noworodkaPierwsze chwile z maluchem nie są proste, ponieważ świeżo upieczeni rodzice wszystkiego się uczą od początku, zwłaszcza jeżeli nie mają jeszcze dzieci. Najczęstszą dolegliwością noworodków i niemowlaków są kolki, które pojawiają się nie długo po spożytym mleku. Nie wiadomo czemu jedne dzieci je mają, a inne nie, ale wiadomo, że nagle się pojawiają i nagle znikają. Najlepiej jest im przeciwdziałać niż zaradzać już występującej kolce, jednak statystyki pokazują, że nawet co pięty noworodek cierpi z tego powodu. Jeżeli chcemy wiedzieć co na kolkę dla noworodka jest skuteczne i bezpieczne, to najlepiej zapytać pediatrę, ale podobne informacje znajdziemy także w sieci. Wiele doświadczonych mam dzieli się w internecie swoimi doświadczeniami i poradami na temat radzenia sobie z kolką. Ważne jest szybkie jej rozpoznanie, ponieważ jest ona bardzo bolesna dla malucha. Najczęściej pojawia się około kilkanaście minut po spożytym mleku. Większość dzieci zaczyna wtedy nagle intensywnie płakać oraz podkurczać nóżki, co może da rodzicom jasny komunikat. Jeżeli noszenie na rękach i kołysanie nie pomaga, to trzeba szukać innych sposobów, które akurat zadziałają na nasze dziecko. Bardzo pomocny jest delikatny masaż brzuszka.

Kolki przeważnie utrzymują się od kilkunastu minut do nawet kilku godzin, zatem nie warto zwlekać z pomocą dziecku, bo dla niego jest to bardzo uciążliwa dolegliwość, w której nie są w stanie sobie same poradzić. Jeżeli karmimy malucha mlekiem modyfikowanym, to warto kupić butelkę antykolkową.