Jak skutecznie wygłuszyć ściany

Problem na dużą skalę, o którym przestało się mówić, a dotyczący braku prywatności w blokach z płyty i w kamienicach, dotyczy duzej ilości społeczeństwa. Przez cieńskie ściany słyszymy, co robią sąsiedzi, a sąsiedzi słyszą, co robimy my. Na szczęście można tą sytuacją w prosty sposób rozwiązać.

Położenie pianki na ściane wyciszy pokój

wygłuszająca pianka akustycznaJeżeli borykamy się z brakiem wygłuszenia ścian i podłóg w miejscu zamieszkania, a chcemy w końcu poczuć się komfortowo we własnym domu, warto pomyśleć i zainwestowaniu w izolację akustyczną ścian. Jednym  z najtańszych, ale skutecznych rozwiązań jest wygłuszająca pianka akustyczna, która wyłapuje dźwięki i nie pozwala im się przedostawać dalej. Trzeba się jednak liczyć z tym, że położenie pianki na ścianę, to dołożenie kilkunastocentymentrowej warstwy. Oprócz pianki musimy bowiem położyć specjalną siatkę, na nią płytę i dopiero wtedy możemy zabierać się zamalowanie. Może nam więc ubyć trochę centrymetrów z metrażu pomieszczenia. Ale cóż to jest w obliczu faktu, że nie będziemy słyszeli, jak śpiewa sąsiadz góry. A my na spokojnie,  z czystym sumieniem będziemy mogli zaprosić znajomych na wieczór. Na rynku mamy do wyboru mnóstwo różnych rozwiązań z zastosowaniem wyciszającej pianki. Wiele z nich stosowanych jest w studiach nagraniowych. Nie musimy się więc martwić o ich skuteczność. Nasz portfel również zbyt mocno nie ucierpi, bo nie są to drogie sprawy.

Każdy z nas pragnie czuć się w domu swobodnie. Cieńkie ściany powodują, że tan komfort zostaje zakłócony, bo mogą usłyszeć nas sąsiedzi. Na szczęście są rozwiązania, które pozwalają wygłuszyć ściany. Wystarczy przeszukać Internet, aby znaleźć takie, które będzie nam najbardziej odpowiadało. Wygłuszając ściany zyskamy spokój i ciszę. I w końcu będziemy czuli, że nie mieszkamy z naszymi sąsiadami.