znaczki metalowe

Jak rozreklamowałem swoją firmę.

Zakładając swoją firmę wiązałem z nią spore nadzieje. Przed jej założeniem dokładnie zbadałem rynek i konkurencję w mieście i na jego obrzeżach. Przedmiotem mojej działalności była branża gastronomiczna, a w szczególności bar typu fast food.

Jestem przykładem człowieka, któremu udało się wypromować swoją firmę, jak to zrobiłem?

znaczki metaloweWynająłem lokal od znajomego i zacząłem go dostosowywać na potrzeby baru. Założyłem firmę w urzędzie oraz postarałem się o dotację z urzędu pracy. Po kilku miesiącach przygotować nadszedł w końcu moment otwarcia baru. Zaprosiliśmy znajomych oraz ustaliliśmy promocyjne ceny jednakże ilość ludzi spoza kręgu naszych znajomych nie był zbyt duży. Nie przejmowaliśmy się tym zbytnio i pełni optymizmu otworzyliśmy bar następnego dnia. Pierwszego dnia odwiedziło nas około 40 klientów. Jak na miasto o wielkości 5000 tysięcy ludzi oraz dużej ilości podmiejskich wiosek w których są kolejne tysiące ludzi nie był to zbyt dobry rezultat. Zastanawialiśmy się dlaczego tak się dzieje. Oferowaliśmy smaczne jedzenie w konkurencyjnej cenie, a nasza lokalizacja była całkiem przystępna. Nie było to co prawda centrum miasta, ale stosunkowo blisko. Stwierdziliśmy, że powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że mało ludzi może wiedzieć o istnieniu kebaba. Zdecydowaliśmy się podjąć małe kroki marketingowe. Zamówiliśmy ulotki, które sami zaczęliśmy roznosić po mieście oraz w osiedlach, a także kupiliśmy samochód, którym chcieliśmy dowozić pizzę do mieszkańców. Dodatkowo samochód okleiliśmy w barwy naszego baru, aby był bardziej rozpoznawalny a klientom dawaliśmy znaczki metalowe jako reklamę. Wszystkie te działania okazały się być trafne ponieważ już w następny weekend odwiedziło nas blisko 400 osób co było już naprawdę satysfakcjonującym nas wynikiem i zaczęliśmy zarabiać.

Liczyliśmy, że wszystko rozejdzie się pocztą pantoflową, gdyż każdy zachwalał jedzenie. Postanowiliśmy, że stałym klientom będziemy rozdawać gadżety jak pinsy firmowe, pinsy reklamowe, znaczki firmowe, pinsy, pinsy metalowe.