Jak przechowywac nawóz RSM?

Przechowywanie nawozów płynnych RSM nie należy do najtrudniejszych zadań. Jest to nawóz azotowy w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Ważne jest, aby był on przechowywany w zamkniętych zbiornikach z odpowiednim odpowietrzeniem oraz zachowaniem odpowiedniej temperatury wyższej od temperatury skraplania.

Wybór zbiornika na nawóz RSM – czym się kierować?

zbiornik na nawozy rsmWybór zbiornika na nawozy RSM nie należy do trudnych, głównie ze względu na szybka ingerencję producentów. Oferują oni zbiornik na nawozy rsm wykonany z materiałów odpornych na korozje. Do ich produkcji w żadnym wypadku nie są stosowane metale kolorowe bądź ich stopy. Odpowiedni wybór zbiorników jest gwarancją odporności na korozję, blaknięcie, warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz substancje chemiczne. Przed wyborem producenta warto zatem zapoznać się z jego produktami oraz opiniami klientów. Niezwykle istotną cechą odpowiednich zbiorników na nawozy RSM jest łatwość w zachowaniu czystości oraz brak wymogów dotyczących konserwacji. Należy także pamiętać, aby zdecydować się na produkt, który w całości stanowi jeden odlew, który nie posiada żadnych łączeń oraz spawów. Ich obecność może bowiem przekładać się na samą wytrzymałość zbiornika oraz jego szczelność. O jakości zbiornika bądź jej braku zwykle możemy przekonać się w okresie zimowym. Krystalizacji wywołana ujemnymi temperaturami jest wyraźnym dowodem na słabą jakość zakupionego zbiornika. Mimo, że krystalizacja jest procesem odwracalnym oraz nie wpływa na utratę azotu z nawozu, zdecydowanie warto unikać takiej sytuacji.

Dostępne na rynku zbiorniki na nawozy RSM występują w wielu pojemnościach. Szczególną popularnością cieszą się te, które umożliwiają łatwy, bezproblemowy transport. Zbiorniki mogą występować w dwóch konstrukcjach: sztywnej oraz elastycznej.