Jak ochronić swoje ręce w pracy?

Ręce to wizytówka każdego z nas. To nimi robimy niemal wszystko. Służą nam zarówno do witania się jak i innych czynności. Dlatego dbanie o nie jest dla nas bardzo ważne. Smarujemy je różnymi kremami, które chronią je przed uszkodzeniami czy też balsamami zmiękczającymi naskórek. Dlatego też stosujemy w wielu pracach specjalne rękawiczki.

Zalety noszenia rękawic spawalniczych w pracy 

rękawice spawalniczeRękawiczki, nie każdy chce ich używać twierdząc, że jemu nic sie w rece nie stanie. Jednak takie rękawiczki nie tylko chronią nasze dłonie przed uszkodzeniami, ale również przed oparzeniem i są świetnym zabezpieczeniem. Niekiedy prace, które wykonujemy są niebezpieczne pod względem, że używamy do nich maszyy, które mogą niechcący nam się opuścić czy ześlizgnąć i nas skrzywdzić. Dzięki takim rękawicom w jakimś stopniu mamy zabezpieczenei przed poważnymi uszkodzeniami. Do takich można zaliczyć rękawice spawalnicze, które są wykonane ze specjalnego tworzywa czy też skóry, która ma chronić nasze dłonie nie tylko przed uszkodzeniem mechanicznym, ale również od pyłków, które w czasie spawania opadają. Stosowanie ich w czasie prac, w których jest potrzebne spawanie jest obowiązkowe, ponieważ teraz są takie wymogi bhp. Oczywiście są tacy którym ten pomysł się nie podoba, ale to nie jest wymysł tylko ochrona nasza. Dzięki właśnie takim strojom wychodzimy nieraz bez większego szwanku z naszej pracy. Jak wiadomo pracodawca, który nas zatrudnia do takiego typu pracy musi zapewnić nam jak największą ochronę nie tylko, że ma na nas wglad, ale i daje nam strój, który te wymogi spełniać będzie. Tak jest nie tylko z rękawiczkami, ale również butami, czapkami, okularami.

Rękawice takie mają zastosowanie nie tylko w czasie spawania, ale wszelkich innych pracach gdzie napotykamy się na pyłki odpadki po szlifowaniu szkła, czy cięciu. Jest to zdecydowanie większa ochrona, ponieważ są one wykonane ze skóry pochodzenia zwierzęcego, dzięki temu mają większą wytrzymałość.