Jak obliczyć zwrot z inwestycji w fotowoltaikę?

Coraz więcej osób chce produkować własny prąd na potrzeby swojego gospodarstwa domowego. Dlatego właśnie tematem numer jeden jest obecnie fotowoltaika, która taką produkcję prądu umożliwia. Trzeba w nią jednak trochę zainwestować, bo wydajne ogniwa fotowoltaiczne to wydatek rzędu dwóch tysięcy złotych za sztukę. Jeśli zużywamy sporo prądu to ogniw może być potrzebnych nawet około dwudziestu.

Ilość ogniw fotowoltaicznych trzeba dobrze oszacować

ogniwa fotowoltaiczne zachodniopomorskieKażda firma, która zajmuje się dzisiaj projektowaniem i montażem ogniw fotowoltaicznych oferuje również profesjonalne doradztwo w tym zakresie oraz kompleksowe projektowanie całej instalacji. Czas, w którym inwestycja w fotowoltaikę się zwróci zależeć będzie głównie od tego, czy ich niezbędna ilość została prawidłowo oszacowana. Ale tym zajmują się profesjonalni sprzedawcy takich rozwiązań. Za naprawdę dobre i wydajne ogniwa fotowoltaiczne Zachodniopomorskie trzeba zapłacić około dwóch tysięcy za sztukę. Dziesięć sztuk takich ogniw to trzy kilowaty prądu wyprodukowanego w ciągu roku. Dla przeciętnej wielkości domów jednorodzinnych potrzebne jest około piętnastu ogniw. Biorąc pod uwagę wysokość miesięcznych rachunków za prąd można szybko przeliczyć po jakim czasie instalacja nam się zwróci. Wystarczy podzielić koszt całej instalacji przez roczną sumę rachunków za prąd. Uzyskany wynik będzie tym okresem czasu, po którym fotowoltaika zaczyna na siebie zarabiać.

Branża fotowoltaiczna przeżywa obecnie największy rynkowy boom, a firmy oferujące montaż ogniw fotowoltaicznych nie nadążają wręcz z realizowaniem zleceń. Nie da się ukryć, że możliwość produkowania własnego prądu ze słońca jest atrakcyjna dla każdego. Montaż fotowoltaiki oznacza dokładnie tyle, że o rachunkach za prąd z elektrowni można zapomnieć.