Jak działa olej konopny?

Na rynku mamy naprawdę spory wybór olejów konopnych i szczerze mówiąc, może to przysporzyć problemów z wyborem. Zwłaszcza osobom, które dopiero zaczynają przygodę ze stosowaniem wszechstronnie działającego kannabidiolu (CBD).

Ceny olejów CBD

olej konopny cenaCBD wykazuje bardzo silne działanie przeciwbólowe, w związku z czym jest często wykorzystywane nie tylko w leczeniu bólu o lekkim nasileniu. Bowiem oleje konopne są podawane także pacjentom terminalnie chorym, którym ten wyrób zastępuje silnie uzależniającą morfinę. Co ciekawe, oleje podawane są także pacjentom cierpiącym na zaburzenia i choroby natury psychologicznej i psychiatrycznej, gdyż wykazują silne działanie przeciwpsychotyczne. Jeżeli chcemy nabyć olej konopny cena tego wyrobu różni się w zależności od ilości zawartego w nim CBD. W olejach może go być od jednego do prawie sześćdziesięciu procent. Najtańsze, czyli te o najmniejszym stężeniu kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, natomiast te, które zawierają ponad trzydzieści procent mogą być warte nawet kilka tysięcy złotych. Natomiast klienci najczęściej nie wybierają ani jednych, ani drugich, stawiając bardziej na oleje o średnim stężeniu CBD, najczęściej nie wyższym niż 10-15%. Mogą one kosztować od 300-400 złotych, ale raczej nie więcej. Najczęściej olejki CBD są czarną, bardzo gęstą zawiesiną, ale niech nas nie zdziwi jeśli trafimy na wyroby w złotym kolorze. Wszak są producenci, którzy wytwarzają właśnie taki olej, ale nie znaczy to, że jest on lepszy.

Oleje mogą różnic się barwą i poziomem gęstości, ale każdy z nich zawiera to, co najważniejsze – czysty kannabidiol. To substancja o unikalnych właściwościach, z której udziałem można się leczyć, jak również zapobiegać, co czyni ją nie tylko wszechstronną, ale i uniwersalną.