Okna drewniane

Jak dopasować okna do drzwi i podłóg?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na własnoręczne urządzenie domu i jeżeli nie chcemy korzystać z pomocy architekta, to musimy przemyśleć kilka ważnych kwestii. Główną zasadą jest dobieranie do siebie niektórych elementów wyposażenia.

Idealne dopasowanie okien do drzwi i podłóg? To nie takie trudne!

Okna drewnianeI tak na przykład jeżeli chcemy osiągnąć spójny efekt, to warto zwrócić uwagę na drzwi, podłogi i kolory ścian. Istnieją dwie drogi. W pierwszej, drzwi dobieramy do koloru podłóg. Mogą być one w takim samym, jaśniejszym lub nieco ciemniejszym odcieniu. Jeżeli chcemy, żeby wszystko współgrało to skrzydło drzwi oraz jego futryna powinna być z tego samego tworzywa co podłoga. Najlepiej prezentują się produkty z prawdziwego drzewa. W drugiej wersji wejście do każdego pokoju może być dopasowane do koloru ścian i ogólnej aranżacji. Przykładowo jeżeli w salonie mamy jasne meble i białe ściany, to drzwi także mogą być jasne. Tak samo postępujemy wybierając okna ruda śląska. Nie zawsze ich ramy muszą być białe. Jeżeli zamawiamy okna drewniane, to ich ramy możemy pozostawić w dowolnym kolorze. Ten wariant sprawdzi się w klasycznych pomieszczeniach. Do takich wnętrz będą również pasować drewniane żaluzje. Powoli wracają one do łask i najładniej prezentują się w sypialniach oraz salonach. Jeżeli jednak mamy bardziej nowoczesne aranżacje to zamiast żaluzji, firan i zasłon wybierzemy rolety, w oknach prezentują się one bardzo elegancko. Te w wersji rzymskiej nie przepuszczają światła i są doskonałą dekoracją.

Wedle potrzeb można je uszyć z dowolnej tkaniny, która będzie pasować do pozostałych tekstyliów w całym domu, także każdy znajdzie coś interesującego dla siebie..