kudowa zdrój

Jak dojechać do Kudowy Zdrój?

Kudowa Zdrój można by powiedzieć, że jest ostatnim miasteczkiem na południowym zachodzie Polski. Znajdziemy w niej wiele pensjonatów, pokoi i apartamentów. Przejeżdżając ją wjeżdżamy do Czech. Gdy będziemy chcieli dojechać do Kudowy Zdrój.

Dojazd i atrakcje Kudowy Zdrój

kudowa zdrójZ Warszawy dojedziemy do Wrocławia drogą krajową E30, dojeżdżając do Strykowa, możemy również pojechać autostradą. Ze Strykowa udajemy się na Łódź kierując się potem na Łask. Z Łasku jedziemy drogą krajową E67 mijając Zduńską Wolę, Sieradz i kierujemy się na Oleśnicę. Z Oleśnicy dojeżdżamy już na Wrocław. Z Wrocławia aby dojechać do Kudowy Zdrój musimy udać się nadal drogą E67 na Ząbkowice Śląskie. A z Ząbkowic Śląskich udajemy się na Kłodzko, a potem kierunek – Kudowa Zdrój. Jadąc z Rzeszowa na Kudowę Zdrój musimy udać się na Kraków. Możemy zatem jechać drogą krajową E40. Tą drogą dojedziemy do południa Krakowa. Z drogi E40 musimy wjechać na drogę krajową E462 i tą drogą dojedziemy do Katowic. Z Katowic z drogi E462 musimy udać się znów na drogę E40 i tą drogą dojedziemy Gliwic. Z Gliwic musimy udać się na Kędzierzyn Koźle drogą numer 40. Z Kędzierzyna Koźla udajemy się na Prudnik, a z Prudnika drogą 41 na Nysę. Z Nysy drogą numer 46 udajemy się na Paczków, a z Paczkowa na Kłodzko. Z Kłodzka znów drogą E67 na Kudowę Zdrój.
A jakimi drogami pojedziemy z Gdańska i Szczecina. Otóż jeśli będziemy jechać z Gdańska najlepiej abyśmy mieli kierowcę zmiennika gdyż drogą jaką będziemy musieli pokonać to ponad pięćset kilometrów. Dlatego warto też najpierw zarezerwować sobie pokoje albo apartamenty w pensjonacie, żeby po tak długiej podróży móc odpocząć. I tak jadąc z Gdańska najlepiej wjechać na autostradę A1, która prowadzi do Łodzi z tego względu, że nie będziemy musieli przejeżdżać przez żadne miasto, a tym sposobem zaoszczędzimy na czasie i paliwie.

Równa prędkość jaką będziemy jechać samochodem prowadzi do oszczędności na paliwie. Gdy dojedziemy do Łodzi żeby dostać się do Kudowy Zdrój musimy znów udać się na Łask, tak jak w przypadku drogi z Warszawy. Jeśli będziemy chcieli jechać ze Szczecina wtedy musimy udać się drogą E65 na Gorzów Wielkopolski. Z Gorzowa Wielkopolskiego jedziemy na Świebodzin drogą S3. Ze Świebodzina jedziemy drogą S3 na Zieloną Górę. Z Zielonej Góry jedziemy na Lublina potem na Wrocław.