Jak czyści się wtryski LPG?

Nierozbieralny wtryskiwacze gazowe LPG po pewnym okresie eksploatacji ulegają zużyciu mechanicznemu. Aby doprowadzić do lepszego stanu używalności można dokonać czyszczenia wtrysku LPG w warunkach warsztatowych, gdzie wykwalifikowane do tego osoby dokonają zabiegu i przetestują odnowioną część.

Jak przebiega proces czyszczenia wtrysków LPG?

Czyszczenie wtrysków LPGJedyną możliwością przywrócenia odpowiednich parametrów wtrysków LPG jest ich czyszczenie, ponieważ są to części nierozbieralne. Zabieg ten polega na przepuszczeniu przez pracujący wtryskiwacz preparatu chemicznego o odpowiednio przygotowanym składzie. Jest on bardzo istotny, ponieważ elementy wewnętrzne wtryskiwacza są mało odporne na agresywne środki chemiczne. Poprawnie wykonane czyszczenie wtrysków LPG jest więc przeprowadzone za pomocą środka, który nie zadziała destrukcyjnie na gumowe elementy oraz powłoki części metalowych. Po skończonym procesie czyszczenia wymagane jest również dokładne sprawdzenie wydajności wtrysku. Pierwotne parametry przywrócone po tych zabiegach sprawiają, że czyszczenie jest opcją znacznie tańszą dla kierowcy niż wymiana całych części i podzespołów. Wtryskiwacz o przedłużonej żywotności może służyć jeszcze przez długi czas za niewielki koszt jego dokładnego wyczyszczenia. Zignorowanie objawów awarii bądź zabrudzenia wtrysku LPG może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. W momentach kiedy silnik pracuje nierówno i gaśnie, warto jest sprawdzić czy ten niewielki zabieg nie zlikwiduje problemu.

Proces czyszczenia wtrysków LPG jest niedrogim sposobem na doprowadzenie go do stanu pełnej używalności. W momencie kiedy pojawiają się objawy awarii wtrysku nie należy ich ignorować, tylko poddać go czyszczeniu w warunkach warsztatowych. W ten sposób można uniknąć kosztownych wymian.