Izolacje natryskowe – najlepsze do izolacji termicznej budynków

Wiele osób zastanawia się jakie materiały wybrać do ocieplenia swojego domu. Obecnie do wyboru są trzy, wełna mineralna, styropian a także pianka poliuretanowa. Ta ostatnia jest wybierana przez większość ze względu na swoje właściwości oraz parametry.

Pianka poliuretanowa, materiał wykorzystywany w izolacji natryskowej

izolacje natryskowe białystokZanim wybierzemy jakiś materiał do izolacji termicznej budynku najpierw warto porównać ze sobą wszystkie dostępne, czyli wypisać ich wady oraz zalety a następnie podsumować i wybrać najlepszy z nich. Jednak we współczesnym budownictwie najczęściej wykorzystywana jest pianka poliuretanowa, która ma znakomite właściwości a także parametry. To co wyróżnia izolacje natryskowe białystok to szybkość wykonania. W przypadku domu o powierzchni do 160 metrów kwadratowych potrzeba zaledwie kilku godzin na jego całkowite ocieplenie. Jak dotąd jest to najszybsza metoda izolacji. Poza tym pianka jest w stu procentach bezpieczna zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Wybierając ten rodzaj izolacji mamy pewność, że nie powstaną żadne mostki termiczne, które występują w przypadku izolacji budynku wełną czy styropianem. To sprawia, że ciepło nie ucieka z naszego budynku. Pianka to niesamowity materiał, który jest bardzo lekki dzięki czemu nie obciąża zbytnio konstrukcji całego budynku i sprawia, że latem nawet podczas bardzo wysokich temperatur budynek się nie przegrzewa. Poza tym jest to materiał samogasnący a to oznacza, że nawet w przypadku gdy w domu wybuchnie pożar to ogień się nie rozprzestrzeni.

Jak widać pianka poliuretanowa nazywana też pianką PUR ma wiele zalet, dzięki którym tak chętnie jest wybierana jako materiał do izolacji termicznej budynków i to nie tylko tych mieszkalnych, ale również chlewni, kurników, obór czy magazynów.