Inwestowanie na giełdzie dla początkujących

Większość z Nas nawet tych całkiem nieźle zarabiających, zastanawia się jak poprawić swój status majątkowy. Można wyszukiwać w Internecie różnych sposobów na dodatkowe środki dochodu, ale zazwyczaj są one słabo płatnymi projektami, których trzeba natworzyć setki, aby mieć z tego sensowny zarobek.

pieniądzeJest to dobry sposób dla ludzi, którzy nie mogą znaleźć pracy, mają mnóstwo czasu i generalnie nie wymagają od życia zbyt wiele.

Co natomiast w momencie, kiedy mamy już trochę kapitału, ale chcemy go załóżmy podwoić? Wtedy przychodzi nam giełda papierów wartościowych.

Inwestowanie na giełdzie można właściwie zacząć nie wychodząc z domu. Tym bardziej jeżeli bank, w którym posiadamy konto, ma w swoich zasobach możliwość założenia konta maklerskiego. Sama procedura założenia takiego konta nie jest trudna. Wystarczy wypełnić prosty formularza, a jedynym potrzebnym do tego dokumentem będzie dowód osobisty lub paszport. Obligatoryjne jest również posiadanie indywidualnego numeru identyfikacji podatkowej – NIP oraz danych teleadresowych właściwego dla miejsca zamieszkania Urzędu Skarbowego.

Jeżeli natomiast nie posiadamy numeru NIP co zdarza się niezwykle rzadko, możemy posłużyć się wymiennie numerem PESEL gdyż z dniem 1 stycznia 2012 roku funkcję numeru NIP przejął właśnie Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności. O tym jak inwestować na giełdzie dowiemy się za pomocą różnych poradników dostępnych w Internecie oraz od osób, które chętnie Nam w tym pomogą, na przykład z ramienia banku. Temat – inwestycja na giełdzie nie jest tak straszny jak go malują. Dostęp do rachunku przez Internet pozwala na zarządzanie funduszem inwestycyjnym w domowym zaciszu. Natomiast koszt bycia inwestorem giełdowym ogranicza się zazwyczaj do prowizji od wartości transakcji oraz podatku od zysku.
Należy pamiętać jednak, że różne banki i domy maklerskie oferują odmienne warunki prowadzenia rachunków maklerskich.

Wraz z powiększeniem wiedzy o tym jak inwestować na giełdzie, rośnie doświadczenie, ale także wymagania, świadomość i potrzeby. Jeżeli w parze z nimi idą rosnące zyski, inwestor może być pewien, że idzie dobrą drogą.