Idealne zabawki dla dzieci

Wybór najlepszej zabawki dla malucha nie jest prosty, szczególnie, że każdy producent twierdzi, że jego produkt jest najlepszy. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego, przede wszystkim, trzeba się skupić na wieku dziecka i pod tym kątem dobierać zabawki.

Jak wygląda zabawka sensoryczna?

zabawki dla dzieci sensorycznePokój dziecka, do pewnego wieku, jest zawsze pełen najróżniejszych zabawek. Maluchy uczą się poprzez zabawę, dlatego też tak ważne jest odpowiednie zróżnicowanie zabawek, które powinny nie tylko przyciągać uwagę, ale przede wszystkim uczyć, angażując różne części mózgu. Jednakże pierwszoplanową sprawą jest ich dopasowanie do wieku, ponieważ dzięki temu będą bezpieczne, a dziecko będzie mogło z nich w pełni korzystać. Zabawki dla dzieci sensoryczne są dedykowane dla niemowląt już od urodzenia, ponieważ są wykonane z miękkich i lekkich materiałów. Przede wszystkim są to piłki lub kostki sensoryczne, które mają piankowe wypełnienie lub też są puste w środku. Na zewnątrz mają pluszowy lub bawełniany materiał, który jest miękki i bezpieczny. Zabawki sensoryczne uczą maluchy nowych kształtów, tekstur, a także mogą edukować w zakresie liczb i liter. Szczególnie ciekawe są gumowe klocki sensoryczne, które mają wytłaczane na bieżących kach różne kształty. Są przede wszystkim miękkie i idealnie się mieszczą do dziecięcych rączek. Są łatwe w czyszczeniu, gdyż wystarczy je przetrzeć wilgotna szmatką. Z tej samej serii są piłki sensoryczne, którymi mogą się bawić maluchy niemalże od samego początku.

Bez wątpienia od wyboru zabawek zależy rozwój dziecka, a im bardziej różnorodne będą, tym więcej możliwości zapewnią dzieciom. Ponadto nie są one drogie, gdyż najtańsze modele kupimy już za niecałe trzydzieści złotych. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych dla obu płci.