hot stamping

Hot stamping na tkaninie

Różnego rodzaju tkaniny są coraz częściej wykorzystywane do działań marketingowych. Jest to dosyć nietypowe, bo wcześniej się unikało takich działań. Najczęściej wybierało się raczej tanie materiały, takie jak papier, tworzywa sztuczne, an przykład długopisy, czy też inne syntetyczne rzeczy, an przykład smycze z logo firmy.

Dla jakich materiałów wykonuje się hot stamping?

hot stampingTeraz jednak technika poszła naprzód i dzięki temu już nie musimy się obawiać, że wydamy krocie na czapki, koszulki czy ręczniki reklamowe. Jak to się stało? Stosuje się tutaj po prostu technikę która jest dosyć tania, a do tego szybka i dokładna. Jest to znakowanie laserem. Taki laser dokładnie na dowolnej tkaninie odtworzy nasz projekt. Do tego też jest on bezpieczny nawet dla delikatnych tkanin. Jego ciepło jakie jest wytwarzane podczas procesu sprawia dodatkowo, że materiał pozostanie gładki, nie będzie miał luźnych nitek, czy strzępów, jakie powstają na przykład przy cięciu tkaniny. Do tego również warto zaznaczyć, że hot stamping wykonywany w stolicy jest dobre dla takich materiałów jak skóra, więc w ten sposób możemy zająć się torebkami, portfelami, sakiewkami, czy nawet butami. Na pewno w ten sposób zwrócimy uwagę na nasze produkty i działania marketingowe.

Materiały naturalne, takie jak bawełna, czy syntetyczne, takie jak polieter, na pewno dobrze będą wyglądały po takim znakowaniu laserem. Poza tym jest to jeszcze dosyć nowe zjawisko i niewiele osób z tego korzysta. Popularniejsze są nadruki na tkaninach, jakie zrobi nam dobra drukarnia. To nie jest jednak to samo działanie.