Gdańsk miasto architektów budynków oraz wnętrz

Mieszkam w Gdańsku w miejscu,gdzie jest morze i gdzie rozwijała się historia współczesnej Polski.Jest to również miasto wielu architektów,projektantów wnętrz itp.Właśnie o tej dziedzinie chcę dziś napisać parę słów.Jest to bardzo szlachetny zawód, który w obecnych czasach jest często poszukiwany.

Architektura wnętrz,projektowanie oraz nowoczesność w Gdańsku

architekt gdańskPochodzę z Gdańska tu pracuje i jestem dumna z tego,że właśnie tu jestem.Oprócz morza i bursztynów mamy również wspaniałych architektów i projektantów wnętrz.Wpisując w przeglądarkę internetową nazwiska znanych architektów z Polski dowiadujemy się,iż połowa z nich pochodzi z Gdańska lub z okolic.Jest to zadziwiające,ale też podnosi prestiż miasta.Idąc główną ulicą miasta można zobaczyć,że co drugi lokal to miejsce pracy architektów,czy projektantów wnętrz.Organizowane są również warsztaty dla przedszkolaków i podstawówek na których można się nauczyć kreatywności.Na takich zajęciach dzieci tworzą własne aranżacje swoich pokoi,jest międzyczasie dużo zabawy i śmiechu.Osobą,która prowadzi te warsztaty jest właścielem jednej z firm zajmująca się aranżacją wnętrz.W weekend są organizowane spotkania dla młodzieży,która interesuje się takim zawodem.Odbywają się w tym czasie warsztaty i kursy przygotowujące na egzamin do szkoły artystycznej.Architekci z Gdańska bardzo mocno współpracują z uczelniami i szkołami artystycznymi i chętnie zapraszają na odbywanie staży w ich firmach.Biura projektowe współpracują również z miastem Gdańsk i wszystkie budynki urzędów zostały przez projektantów odnowione.Wiele osób mieszkających w Gdańsku remontuje,odnawia i urządzają swoje domy i mieszkania wybierając projekty rodzimy biur architektonicznych.Na różne pokazy i targi wystroju wnętrz przyjeżdżają ludzie z całej Polski i świata.Jest to świetna promocja naszego miasta.Ludzie zainspirowani niezwykłymi projektami,sami przychodzą i umawiają się na współpracę z architektami.Wiele osób poszukuję dobrych architektów i podczas tych właśnie targów znajdują ich u nas.

Coraz więcej ludzi chcę mieć zaaranżowane wnętrza w modnym,nowoczesnym stylu.Poszukują,więc oni dobrych projektantów i  architektów wnętrz.Takich można znaleźć w Gdańsku i w okolicy.Jest to bardzo interesujące.Moim zdaniem to co jest robione w Gdańsku zwiększy ilość osób zainteresowanych achitekrurą i projektowaniem.  

Źródło http://ip-design.pl