Fotograf na wesele, ile powinien kosztować?

Nikt z nas nie wyobraża sobie wesela bez fotografa, a co za tym idzie pamiątkowych fotografii z tego cudownego, wyjątkowego dnia w naszym życiu, Dlatego już na długo przed tym wydarzeniem poszukujemy odpowiedniego fotografa, który nie tylko wykona dla nas piękne zdjęcia z wesela, ale również zrobi przepiękną sesję ślubną.

Ile kosztuje wynajęcie fotografa na wesele?

fotograf na weseleFotografia ślubna to fotografia wszelkich osób, czynności oraz miejsc związanych z daną uroczystością ślubną. Zdjęcia ślubne obejmują przygotowania młodej pary (zarówno te z udziałem stylistki, fryzjerki jak i ubieranie się w strój ślubny) , ceremonię ślubu, pozowane zdjęcia grupowe, fotografie weselne a także plenerowe. Niektórzy fotografowie mają również w swojej ofercie ślubnej także zdjęcia narzeczeńskie czy fotografowanie poprawin. Bardzo często Państwo Młodzi przy wyborze fotografa kierują się jego estetyką oraz walorem artystycznym oraz ceną za jego usługi. Ile jednak powinien kosztować fotograf na wesele? Najtańszy fotograf może kosztować nawet kilkaset złotych, ale najczęściej są to amatorzy. Profesjonalny fotograf z długoletnim doświadczeniem powinien kosztować od 1500 zł w wzwyż. Wiadomo, że wesele to ogromny wydatek, ale jeśli chcemy mieć profesjonalne zdjęcia to lepiej zapłacić więcej niż później żałować, że nie mamy żadnej pamiątki, ponieważ zdjęcia są niewyraźne lub rozmazane. Podczas wyboru lub rozmowy z fotografem warto zapytać go o posiadane uprawnienia a także umiejętności wykonywania zdjęć w kościele. Musi także posiadać odpowiedniej jakości sprzęt oraz dodatkowy aparat w razie gdyby ten pierwszy odmówił posłuszeństwa.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak się zastanowić czego tak naprawdę oczekujemy oraz jakie mamy wymagania względem zdjęć, to znaczy ile mniej więcej ich chcemy i w jakich okolicznościach, To pomoże ustalić ostateczną cenę za usługę.