Fachowe usługi zduna

Wraz z mężem kupiliśmy dom w małej i cichej miejscowości zdała od dużych metropolii. Zawsze marzyłam o małym domu ze starymi drzewami owocowymi. Stare budynki posiadają duszę i zawsze czułam się w nich bezpiecznie. W dzieciństwie mieszkałam właśnie w takim domu.

Dobry zdun do przeglądu starego kominka

usługi zduńskieGdy moje marzenie się spełniło i wprowadziliśmy się do nowego miejsca, powoli zaczęliśmy planować remont. Bardzo zależało mi na tym aby najważniejsze elementy wystroju pomieszczeń zostały. W jednym z większych pomieszczeń znajdował się stary kominek. Nie chciałam go wyburzać gdyż nadawał on wiejskiego charakteru i prezentował się całkiem dobrze. Podczas remontu kilka razy namawiałam męża na to abyśmy rozpalili ogień jednak on zapowiedział, że należy najpierw upewnić się czy kominek jest w pełni sprawny. Bardzo nie mogłam się doczekać końca remontu i delektowania się widokiem ciepłego płomienia w naszym salonie. Postanowiłam poszukać fachowca, który jeszcze podczas remontu stwierdzi czy kominek jest w pełni sprawny. Wpisałam w wyszukiwarkę usługi zduńskie i czekałam jakie wyniki mi wyskoczą. Szukałam fachowca z mojej okolicy. Gdy tylko dokonałam wstępnej oceny kilku ze stron internetowych na jakie weszłam zdecydowałam się na zatelefonowanie do kilku zdunów. Porównałam oferty i wybrałam fachowca, z którym najswobodniej mi się rozmawiało. Zdun przyjechał już następnego dnia i przystąpił do swojej pracy. Był niezwykle rzeczowy ale i dokładny. Stwierdził że kominek wymaga lekkiej renowacji, ale zapewnił że jest na pewno sprawny. Zaproponował również prace konserwatorskie i lekką renowację z zewnątrz. Zapewnił że kominek będzie miał swój charakter i jedyne co zrobi to podkreśli jego walory. Był zwolennikiem starych kominków i podzielał moje zdanie o zachowaniu jego pierwotnego wyglądu.

Wydawałoby się że w tym czasie zduni narzekają na brak pracy, jednak wraca moda na kominki w domach. Ja zostałam fachowo i szybko obsłużona i cieszę się że w moim przypadku kominek wymagał tylko lekkich renowacji. Polecam każdemu kto ma stary kominek, zasięgnąć rady zduna, bo renowacja okazała się mało kosztowna.