Etykiety o różnym zastosowaniu

Praktycznie w każdym sklepie nie tylko takim spożywczym znajdziemy produkty, które są zafoliowane specjalną etykietą. Taka etykieta termokurczliwa spełnia wiele funkcji. Przede wszystkim tworzona jest na zamówienie ze wszystkimi opisami jakie życzy sobie klient, przetwórstwo i inni. Etykiety termokurczliwe zazwyczaj zamawiane są w większych ilościach sztuk i dzięki temu ich cena jest niższa.

Rodzaje i zastosowanie owijek

etykiety termokurczliwePopularne etykiety termokurczliwe to wysokiej jakości produkt wykonany z folii PCV i PET. Etykiety tego rodzaju po podgrzaniu kurcząc się dzięki czemu dostosowują się do kształtu opakowania. To pozwala na umieszczanie etykiet na przedmiotach o niestandardowych kształtach. Etykieta termokurczliwa może być zadrukowana w całości i zawierać dowolną grafikę wybraną przez klienta. Owijki termokurczliwe mają różną wielkość dlatego mogą pokrywać dowolną powierzchnię opakowania i być wykorzystane do różnych celów. Najbardziej klasyczne i najczęściej wybierane przez klientów są etykiety na całe opakowanie. Kolejne to również często spotykane w sklepach etykiety do tworzenia multipacków. Spotkamy je na przykład na napojach ponieważ są idealnym rozwiązaniem, gdy istnieje konieczność połączenia ze sobą większej ilości różnych opakowań. Istnieją również etykiety zabezpieczające spełniające funkcje plomby. Otwarcie opakowania nie jest możliwe bez ich uszkodzenia, dlatego też często spotykamy je na jogurtach.

Wiele produktów spożywczych, środków czystości czy nawet materiałów budowlanych ma zabezpieczenia w postaci etykiety. Taka etykieta zostaje uszkodzona po otwarciu dzięki czemu wiemy czy coś zostało otwarte na przykład jeszcze w sklepie. Takie etykiety zazwyczaj nie kosztują dużo lecz to zależy od wielkości etykiety oraz grafiki.