Elektryczne grzejniki konwekcyjne

 

Każdy lubi czuć ciepło we własnym domu, zwłaszcza w zimowe wieczory. Jednakże, sezon grzewczy nie trwa cały rok, a zimne noce potrafią zaskoczyć nawet wiosną czy latem. Co zrobić w takiej sytuacji, kiedy nasze główne grzejniki nie działają?

Zalety grzejników konwektorowych

grzejniki konwekcyjneKiedy sezon grzewczy kończy się, a my chcielibyśmy nadal cieszyć się przyjemnym ciepłem płynącym z kaloryfera, powinniśmy poszukać innego rozwiązania. Jednym z nich jest szczelne otulanie się kołdrą, lecz kiedy trzeba spod niej wyjść, zaczyna się problem. Nie zawsze koc czy kołdrę można zabrać ze sobą. Niektórzy stawiają wtedy na kilka warstw ubrań lub termofor. Jest to jednak nieporęczne i dość niewygodne. Najlepszym sposobem na równomierne ogrzanie całego pomieszczenia jest zamontowanie tam stałego lub umieszczenie przenośnego grzejnika konwektorowego. Ogrzeje on pomieszczenia o wielkości nawet 25 metrów kwadratowych. Może to być jedyne źródło ciepła lub dodatkowe, kiedy główne grzejniki nie dają sobie rady. Świetnie sprawdzi się także, gdy kaloryfery od centralnego ogrzewania zostaną uszkodzone. Takie grzejniki konwekcyjne działają dzięki energii elektrycznej, co jest bardzo wygodne. Wystarczy podłączyć przewód do gniazda i korzystać z przyjemnego ciepła, które generują grzejniki. Ich zaletą jest bezpieczeństwo, ponieważ nie ma możliwości generowanie przez nie szkodliwych substancji czy trujących gazów. Poza tym, są ekologiczne, gdyż ciepło wytwarzane jest przez przepływający prąd, a nie pochodzi z procesu spalania węgla, który generuje powstawianie gazów.

Ogrzewanie domów i mieszkań to nieodłączny element każdej zimy. W razie uszkodzenia głównych grzejników czy zakończenia sezonu grzewczego, możemy skorzystać z wygodnych kaloryferów konwekcyjnych. Są przenośne i napędzane przez energię elektryczną.

Więcej o działaniu grzejników konwektorowych na: https://www.jaga.com.pl/