Kretowisko w ogrodzie

Drastyczna ochrona ogrodu przed kretami

Ludzka moralność od zawsze szokowała. Jeżeli zagłębimy się w historie zabójczych narzędzi zaprojektowanych przez człowieka znajdziemy tam nie tylko takie które miały nieść szybką śmierć. Wymyślne formy pozbawiania życia wszelkiego rodzaju istot do dzisiaj szokują swoim wyrafinowaniem i skutecznością wywoływania bólu.

Czy pułapka na krety jest niebezpieczna?

Kretowisko w ogrodzieJednak najbardziej przerażającym jest fakt, że ten przemysł nadal istnieje i trzyma się dobrze. Cała masa konwencji i praw zabrania w dzisiejszych czasach takiej przemocy wobec ludzi. Taka zbrodnia grozi wieloletnim więzieniem i dożywotnim wykluczeniem z życia społecznego. Jednak w przypadku zwierząt jest już o wiele gorzej. Przemysł produkujący wyrafinowanie narzędzia do skracania życia szkodników kwitnie. Mnogość portali internetowych oferujących urządzenia takie jak pułapka na krety jest tego najlepszym dowodem. Oczywiście nie każda pułapka na krety musi oznaczać śmierć zwierząt, gdyż są one bezpieczne, ale zazwyczaj pod szyldem sprzedaży humanitarnych metod walki z tego typu, jak siatka cieniująca czy siatka przeciw kretom, sprzedają oni zabójcze narzędzia. Co więcej nie zawsze zapewniają one szybką i bezbolesną śmierć. Można odnieść wrażenie, że niektóre zostały zaprojektowane specjalnie w taki sposób aby sprawić zwierzęciu jak najwięcej cierpienia. Wiele z szkodników jest chronionych prawem. Są między nimi również, tak znienawidzone przez wielu, krety. W zapisie ministerstwa możemy przeczytać, że podgalają one ochronie wszędzie, poza ogrodami, lotniskami, boiskami i skwerami. Właśnie dzięki takiej furtce producenci zabójczych urządzeń mogą cieszyć się wielką rzeszą klientów.

Siatka na krety jest według nich strasznie droga i o wiele tańszy jest zakup kilku pułapek. To wszystko sprawia, że na działkach w całej Polsce co roku ginie w straszliwych warunkach mnóstwo zwierząt. Brak jakiejkolwiek ingerencji ze strony państwa w redukcji tej liczby sprawia, że nie tylko ona nie maleję ale stale rośnie.