Domki Zakopane

Domki w górach czy kwatery prywatne?

Noclegi w hotelu czy pensjonacie nie należą do najtańszych. Zwłaszcza, gdy wyjeżdżamy na wypoczynek do znanego kurortu. Gdy planujemy odwiedzić Zakopane w ferie zimowe, w okresie świąteczno-nowoczesnym czy w wakacje, musimy niestety przygotować się na dość dużą cenę za każdą dobę. Wiele osób szuka więc nieco tańszych ofert.

Jaką formę noclegów w górach wybrać?

Domki ZakopaneW takim przypadku alternatywą są kwatery prywatne. Drugą możliwością są domki. Która opcja jest jednak lepszym rozwiązaniem? Otóż wiele zależy od naszych oczekiwań, przewidzianego budżetu, ulubionego sposobu spędzania czasu oraz planu pobytu. Kwatery prywatne sprawdzą się dla osób, które chcą zapłacić niewiele za każdy noclegi, a cały dzień planują spędzać na szlaku czy stoku. Niektórzy właściciele wynajmujący pokoje turystom przygotowują w pełni wyposażone kuchnie czy aneksy kuchenne, gdzie można przygotować posiłki. Często jednak zdarza się, że takiego miejsca nie będzie. Domki zapewniają większą prywatność. Tutaj do naszej wyłącznej dyspozycji pozostaje cały budynek. Oferty mają oczywiście różny standard – w niektórych domkach są wydzielone oddzielne sypialnie, pokój dzienny, duży taras. Dużym plusem wynajęcia domku jest zwykle dostęp do posesji wokół takiego budynku. Gdy odwiedzamy Zakopane w lecie będziemy mogli urządzić tutaj grill czy ognisko.

Gdy budynki są odpowiednio oddalone od siebie, mamy gwarancję prywatności. Dlatego tego typu oferty często wybierają osoby młode, które chcą np. urządzać głośniejsze imprezy na urlopie. W hotelu czy pensjonacie nie mają bowiem takiej możliwości.