Domek nie wymagający pozwolenia na budowę

Działki rekreacyjne od lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród Polaków. Niezależnie od tego, czy jest to działka na rodzinnych ogródkach działkowych, czy działka nad jeziorem tysiące naszych rodaków w cieplejszych miesiącach bardzo chętnie spędza czas właśnie w swoich małych posiadłościach. Trzeba jednak pamiętać, że taki wypoczynek też generuje koszty i wymaga znajomości prawa.

Popularne domki letniskowe

domki bez pozwoleniaWiele osób jest naprawdę bardzo mocno zaskoczonych gdy dowiadują się, ile formalności i procedur muszą przejść, żeby móc postawić na swojej własnej działce mały domek letniskowy. Dla wielu osób ograniczenia prawne są na tyle dużym zaskoczeniem, że decydują się na sprzedaż dopiero co kupionej działki. Takie osoby najwyraźniej nie zdają sobie sprawy, że na rynku od dawna są dostępne domki bez pozwolenia na budowę, które sprytnie wykorzystują lukę prawną zarówno dotyczącą pozwolenia na budowę, jak i ograniczenia powierzchni domku na rodzinnych ogródkach działkowych. Producenci tego typu domków letniskowych tworzą swoją ofertę tak, żeby ich domki nie były trwale związane z podłożem, a bardzo często mają też doczepione kółka, dzięki którym mogą być traktowane jako domek mobilny, czy przyczepa turystyczna. Pomimo takich dodatków takie domki niczym nie różnią się od domków drewnianych, które widzimy na wielu polskich działkach. Domki nie wymagające pozwolenia na budowę też są bardzo komfortowe i nowoczesne, przez co popyt na nie stale rośnie.

Domki nieprzytwierdzone na stałe do gruntu są w Polsce bardzo często spotykane. Czasami są to domki na palach, czasami domki z kółkami, ale za każdym razem ta niepozorna konstrukcja zaskakuje przestronnym wnętrzem i jakością wykonania zwłaszcza, jeśli domek został zakupiony niedawno i wykonany w nowej technologii.