Dom wybudowany z kontenerów

Na wybudowanie własnego domu nie było mnie stać i wiedziałem, że to było marzenie niemożliwe do zrealizowania. Postanowiłem więc zrezygnować z chęci posiadania własnego domu i zająłem się innymi sprawami, które miałem wykonać już jakiś czas temu.

Niski koszt budowy domu z kontenerów

domy z kontenerówKiedy byłem u przyjaciela, to przedstawił mi człowieka, który zajmował się budową domów. Długo z nim rozmawiałem, bo temat ten był mi bliski. Dowiedziałem się dzięki temu, że w ostatnim czasie budowane były coraz częściej domy z kontenerów i koszt takiego domu był wyjątkowo niski. Zainteresowało mnie to jeszcze bardziej, ponieważ nagle pojawiła się perspektywa posiadania własnego domu. Człowiek ten pokazał mi kilka zdjęć domów, które właśnie wybudowane były z kontenerów i prezentowały się one nowocześnie. Oszacował mi również jaki poniosę koszt decydując się na budowę domu o konkretnym metrażu. Było mnie stać na taki dom i poprosiłem tego człowieka, by go dla mnie wybudował. Miałem działkę budowlaną, którą kilka lat temu odziedziczyłem w spadku i właśnie tam miał stać mój dom. Nie miałem pełnej gotówki na budowę domu z kontenerów i dlatego zacząłem się ubiegać o kredyt w banku. Miałem zdolność kredytową i bez problemu otrzymałem od banku wnioskowaną kwotę pieniędzy. Budowa domu z kontenerów się rozpoczęła. Kolejnym plusem był fakt, że taki dom powstawał o wiele szybciej i wiedziałem już, że moje marzenie się realizuje. Byłem wdzięczny przyjacielowi za to, że przedstawił mi tego człowieka.

Jeszcze przed wakacjami wprowadziłem się do swojego nowego domu. Wzbudzał on ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców, ponieważ w tej okolicy był to pierwszy dom z kontenerów i ludzie byli ciekawi jak wyglądał w środku. Byłem szczęśliwy i czułem się spełniony.