Dobry ortodonta w Poznaniu

Jedną z podstawowych zasad higieny jest dbanie  jamę ustną. Ponieważ codziennie jemy przynajmniej kilka razy, to konieczne jest mycie zębów minimum dwa razy dziennie, aby zachować je w należytym stanie. Jest to szczególnie istotne u osób z wadą zgryzu.

Gdzie pracuje ortodonta?

dentyści ortodonci poznańNie każdy może się poszczycić prostymi i białymi zębami, gdyż taki efekt przeważnie jest wynikiem odpowiednich zabiegów. Statystycznie, co trzecia osoba powinna korygować zgryz, ponieważ nie jest ona taki jak powinien być. Każdego roku z tym problem przychodzą pacjenci do gabinetów ortodontycznych, gdyż jedyną możliwością na normalny wygląd zębów jest założenie aparatu korekcyjnego. Jeżeli są nam potrzebni dentyści ortodonci Poznań jest miastem, w którym znajdziemy nawet kilkadziesiąt takich specjalistów. Przeważnie pracują oni w swoich prywatnych gabinetach, ale bywają też ortodonci zatrudnieni w publicznych przychodniach. Wizyty u ortodonty są realizowane prywatnie, czyli odpłatnie oraz w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Głównym celem ortodontów jest leczenie wad gryzu, które są wynikiem chorób genetycznych, złych nawyków takich jak obgryzanie paznokci, ssanie kciuka czy byt długie korzystanie ze smoczka. Również pod wpływem urazów mechanicznych, zęby mogą zacząć rosnąć pod niewłaściwym kątem, co spowoduje nie tylko defekt estetyczny, ale też zdrowotny. Dlatego też im wcześniej skorzystamy z pomocy ortodonty, tym lepiej, gdyż będzie można szybciej i skuteczniej wyleczyć wadę zgryzu, która często pogarsza jakość życia.

W związku z niewielką ilość ortodontów w całym kraju, wizyty realizowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są znacząco odciągnięte w czasie, ponieważ jest dużo pacjentów wymagających pomocy specjalisty. Decydując się na prywatną wizytę, będziemy znacznie krócej czekać na termin.