druk cyfrowy

Dobre wizytówki, a Twoja drukarnia

Druk cyfrowy wszedł w zaawansowaną fazę rozwoju. Obecnie drukarnie oferują naprawdę szeroką ofertę, od druku wielkoformatowego w ogromnych nakładach, aż po niestandardowe wydruki na nietypowych podłożach. W przypadku tych drugich punkty usługowe prześcigają się już w tworzeniu coraz atrakcyjniejszych punktów oferty. Druk 24h w wielu punktach każdego miasta jest już normą: szczególnie w pobliżu miejsc typowo „studenckich” czy naukowych, gdzie wielokrotnie duże ilości i nisko jakościowe wydruki wygrywają z wyrafinowanymi zamówieniami.

druk cyfrowyZastanawiając się, gdzie drukować swoje wizytówki, przede wszystkim nie stawiaj na najtańszą drukarnię, która może przyjść Ci do głowy jako ekonomiczne rozwiązanie. Wizytówka to Twój znak rozpoznawczy i musi spełniać estetyczne i praktyczne kryteria. Nie jest to jednak bardzo wymagające zamówienie, dlatego możesz postawić na drukarnię trochę droższą, za to oferującą bardziej miłą i kompleksową obsługę. Często najpopularniejsze drukarnie mają tyle roboty, że mimo najszczerszych chęci obsługi klienci niejednokrotnie czują się traktowani jak na taśmie produkcyjnej.
W przypadku szczególnego zamówienia, jakim są wizytówki, warto zwrócić uwagę na to, jaki sposób zdalnego kontaktu oferuje wybrana profesjonalna drukarnia cyfrowa (tylko telefon/mail, a może jeszcze inne sposoby komunikacji z klientami)? Im bardziej firma stara się nadążać za swoimi klientami i spełniać ich życzenia, tym lepiej świadczy to o jej profesjonalnym podejściu.

Druk cyfrowy wymaga wyboru konkretnego papieru, na którym wykonane zostanie zamówienie. Czy obsługa drukarni oferuje Ci wystarczająco duży i atrakcyjny wybór papieru? Zwracaj uwagę na to i inne detale; rozmawiaj z obsługą i pilnuj czasu odpowiedzi na swoje zdalne pytania, a z łatwością zrozumiesz, która drukarnia jest warta uwagi i większego zamówienia.