Dekoracje, upięcia i drapowania wykonywane z firanek

W oknach balkonowych stosuje się zazwyczaj dłuższe firanki. Bardzo często są to firanki, które sięgają aż do podłogi. Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału, z którego będzie wykonana taka firanka. Na uwagę zasługuję na pewno firanka z tiulu.

Firanki z tiulu jako dekoracja okien balkonowych

firany okno balkonoweTiul jest materiałem bardzo charakterystycznym. Jest to materiał nie tylko delikatny, ale też ażurowy. Tiul wykonuje się albo z naturalnego jedwabiu albo z bawełny, w związku z czym takie firanki są nieco droższe. Cechą tiulu jest to, że materiał jest bardzo przejrzysty. Jeśli chcemy wprowadzić do danego pomieszczenia dużo światła słonecznego, to tiul będzie się nadawał idealnie. Z tiulu można wykonywać oryginalne dekoracje okienne – tworzy się upięcia, drapowania i znacznie więcej. Z pewnością firany okno balkonowe wykonane z tiulu spełnią oczekiwania właściciela domu czy mieszkania. Zaletą firanek tiulowych jest też to, że bardzo dobrze się układają. Należy pamiętać o tym, by regularnie prasować firanki, które zostały wykonane z tiulu. Jest to materiał podatny na wszelkiego rodzaju zagniecenia. Oprócz tego warto pamiętać o częstym odkurzaniu i praniu firanek z tiulu. Jest to materiał, na którym lubi osadzać się kurz i wiele innych zabrudzeń. Najlepiej prać firanki z tiulu ręcznie. Można zaryzykować pranie w pralce automatycznej, ale wtedy koniecznie należy wyłączyć tryb wirowania po zakończeniu prania.

Przed praniem tiulu dobrze jest zamoczyć ten materiał w ciepłej wodzie przez godzinę. Jeśli chodzi o wybór detergentów, najlepiej sprawdza się w tym przypadku mydło. Można stosować przed płukaniem sodę oczyszczoną, a do ostatniego płukania warto dodać trochę krochmalu. Tak wyprana firanka nie będzie posiadać żadnych zagnieceń i można ją powiesić nawet na mokro.