Dębowy blat do mebli kuchennych

W ostatnich latach w wystroju wnętrz widać trendy nawracające do naturalnych elementów. Ludzie w swoich domach doceniać zaczynają chociażby drewno, które doskonale prezentuje się nie tylko w salonie ale również w kuchni czy gabinecie.

Drewniany blat do kuchni

blaty kuchenne z dębuDrewno ma swój specyficzny charakter. Jako naturalny materiał doskonale nadaje się do naszych wnętrz. Sprawia że stają się one bardziej przytulne i ciepłe. Drewno już od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością chociażby w kuchni. Wielu z nas decyduje się na drewniane blaty do kuchni, które mają sprawić by nasze wnętrze stało się bardziej ciekawe i miłe dla oczu. Drewno nie tylko wpasowuje się w tradycyjne wnętrza ale również doskonale nadaje się do nowoczesnych przestrzeni. Drewniane blaty z powodzeniem możemy montować zatem w każdej kuchni. Wśród wielu różnych rodzajów drewna bardzo dużą popularnością cieszą się blaty z dębu. Dąb to bardzo wytrzymałe drewno charakteryzujące się pięknym kolorem i fakturą. Dąb jest drewnem twardym a przez to odpornym na różne uszkodzenia co jest bardzo ważne w kuchni gdzie na co dzień używamy noży oraz sprzętu, który może powodować zarysowania na blacie. Mi osobiście najbardziej podobają się blaty kuchenne z dębu, gdyż są nie tylko solidne, ale również doskonale się prezentują. Drewniane blaty nadają ciekawego wyglądu oraz doskonale pasują do każdego wnętrza. Blat można dopasować do swojej kuchni odpowiednio go docinając, co również jest niezwykle ważne przy montażu. Blat z dębu jest niesamowicie trwały oraz prezentuje się estetycznie. Doskonale podkreśli nasz charakter i indywidualizm. Wykonany z litego drewna doda niepowtarzalnego klimatu a nam zapewni komfort użytkowania.

Blaty z drewna coraz chętniej wybierane są w wielu aranżacjach. Mamy naturalną potrzebę otaczania się pięknymi przedmiotami. Nic więc dziwnego, że wiele pań chce mieć w kuchni drewniany blat, który doskonale podkreśli wygląd mebli i nada wnętrzu przytulnego charakteru.