Dart w formie kopanej

Porą letnią każdy z nas woli spędzać czas na wolnym powietrzy. Nic dziwnego, że większość imprez latem jest organizowanych pod gołym niebem. Różnego rodzaju pikniki rodzinne cieszą się bardzo dużą popularnością. Czym byłbym piknik rodzinny bez różnego rodzaju atrakcji, a także rywalizacji między znajomymi?

Kopany dart na piknik rodzinny

rzutki kopaneKażdy z nas z pikników rodzinnych kojarzy dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny. Bez wątpienia są to najlepsze atrakcje dla najmłodszych. Ale co z dorosłymi? Rzutki kopane są w stanie zapewnić rozrywkę wszystkim miłośnikom piłki nożnej, nawet tym, którzy już od dawna są dorośli. Zwykłe rzutki jakie znamy polegają na trafianiu w określone pola przy pomocy lotek, rzutki kopane opierają się na tej samej zasadzie, z tym że tutaj zamiast rzutek mamy piłki, którymi kopiemy do celu. Tarcza przeznaczona do tego sportu jest dmuchana, dzięki temu jej transport jest dużo łatwiejszy, ponieważ po spuszczeniu powietrza zmniejsza znacznie swoją objętość. Powierzchnia tarczy pokryta jest swego rodzaju rzepem, tak samo jak piłki, dzięki temu po kopnięciu piłka zatrzymuje się w tym miejscu, gdzie została kopnięta. Piłki są w dwóch kolorach, jednocześnie mogą grać dwie osoby, rywalizując ze sobą, tak samo jak w tradycyjne rzutki. Liczba zdobytych punktów jest podliczana, a następnie sumowana. Ten kto zdobędzie więcej punktów, ten wygrywa. Jest to ciekawsza forma darta, ponieważ wywołuje większe emocje, a także zmusza do ruchu.

Jak już wcześniej wspominałem, ten rodzaj atrakcji możemy spotkać najczęściej na różnego rodzaju piknikach rodzinnych organizowany przez miasta. Coraz częściej tarcza do darta nożnego rozstawiana jest na juwenaliach i tego typu imprezach. W przypadku, gdy zajmujemy się obsługą takich imprez, zakup takiej tarczy to strzał w dziesiątkę.