folia stretch jumbo

Czym zabezpieczać paczki w sklepie wysyłkowym?

folia stretch jumboW niektórych branżach niesłychanie istotne jest dobre zabezpieczenie towarów na potrzeby ich przewozu w inne miejsce. Dotyczy to w szczególności przedsiębiorstw transportowych oraz sklepów zajmujących się sprzedażą wysyłkową.

W czasie tranzytu różnych ładunków, bardzo ważne jest to, aby uchronić je przed potencjalnymi skutkami wystawienia na działanie warunków transportowych, atmosferycznych oraz niedbałości pracowników firm przewozowych i kurierskich. Do takiego zabezpieczenia doskonale nadaje się specjalna folia. Na rynku transportu dużych paczek niezwykle skuteczna jest folia stretch jumbo.
Materiał ten bowiem jest wystarczająco rozciągliwy, aby dokładnie owinąć nim cenny ładunek, a dodatkowo świetnie przylega do powierzchni przesyłki, chroniąc ją przed działaniem wody, wilgoci czy zwykłego kurzu. Folia jumbo odznacza się także ponadnormatywną wytrzymałością na uszkodzenia, co czyni ją praktycznie niemożliwą do rozerwania przez ręce człowieka. Skutecznie zapobiega to oglądaniu towaru przez osoby postronne. Praktycznie każdy producent folii stretch wytwarza ją w kilku wersjach kolorystycznych, a mianowicie w białym, czarnym i niebieskim.
Te barwy przydadzą się, gdy pragniemy ukryć zawartość pakunku przed ciekawością potencjalnych złodziejów. Jeśli jednak bardziej zależy nam na na tym, żeby możliwe było szybkie zidentyfikowanie konkretnego towaru na magazynie, wytwórcy folii stretch oferują ją także w kolorze transparentnym, co oznacza, że jest ona po prostu przezroczysta.

Należy również pamiętać, iż taką folię trzeba też czymś dodatkowo uszczelnić, a doskonałym narzędziem do takiej czynności jest niewątpliwie taśma pakowa. Trzeba jednak używać taśm dobrej jakości, gdyż te najtańsze łatwo się zrywają.