Czym jest trening mindfulness?

Od kilku lat mierzę się z depresją. Chodzę na różnego rodzaju terapię lecz mój problem cały czas nawraca. Zdecydowałam się na spróbowanie czegoś nowego. Miałam już dosyć konwencjonalnych metod i ciągłych wizyt w poradniach zdrowia psychicznego.

Kurs treningu uważności

mindfulness trening uważnościDepresja jest podstępną chorobą, która często jest bagatelizowana zarówno przez osobę chorą jak i jej najbliższe otoczenie. Dobre rady w stylu weź się w garść niestety tylko pogarszają całą sytuację. W depresji najważniejsze jest to aby osoba chora zechciała szukać pomocy. Otoczenie w którym żyje musi pomagać i motywować do walki o normalność, a nie oceniać osobę chorą. Najważniejsze jest jednak zdać sobie sprawę z tego że choroba jest do pokonania. Nie jest końcem świata i ma się po co żyć. Moja kondycja poprawiła się o tym jak zaczęłam uczęszczać na zajęcia mindfulness trening uważności poprawia stan zdrowia. Terapia polega na regularnym ćwiczeniu uważności. Dzięki temu można pozbyć się wielu dolegliwościach. Między innymi w przypadkach depresji, bezsenności, lęków różnego pochodzenia czy zmaganiu się z zespołem stresu pourazowego. Regularny trening budzi w nas chęć do pełniejszego i bardziej satysfakcjonującego doświadczania życia. Metoda ta pobudza wszystkie nasze zmysły. Dzięki temu możemy pogłębić kontakt z samym sobą. Nabywamy umiejętność budowania życzliwych relacji z innymi ludźmi. Radzimy sobie lepiej w sytuacjach stresowych. Zdecydowanie rzadziej dotyka nas przygnębienie i złe samopoczucie. Technika ta pozwala na opracowanie własnego unikatowego podejścia w różnych sytuacjach dnia codziennego.

Kursy odbywają się najczęściej w grupach. Dzięki temu możemy uświadomić sobie, że nie tylko my zmagamy się z problemami. Szersza grupa ludzi pozwala się otworzyć na siebie i inne osoby. Ja na treningach nabywam nowych umiejętności i pewności siebie, której zawsze mi brakowało.